Nadal dosiahol svoj tisíci triumf na okruhu pred prázdnou arénou. Mám zmiešané pocity, vyhlásil

Rafael Nadal (Zdroj: SITA)

Za iných okolností by to bolo obrovská sláva a Rafael Nadal by si za dosiahnutie daného úspechu vyslúžil dlhý potlesk stojacich fanúšikov. V stredu na turnaji ATP v Paríži však španielsky tenista pokoril métu 1000 víťazstiev na okruhu pred prázdnymi tribúnami 20-tisícového štadióna. Podarilo sa mu to ako štvrtému hráčovi tenisovej histórie, pred ním túto métu v Open ére dosiahli len Jimmy Connors (1274 triumfov), Roger Federer (1242) a Ivan Lendl (1068).

Nadal počet víťazstiev na tisíc zaokrúhlil triumfom nad krajanom Felicianom Lópezom 4:6, 7:6 (5), 6:4 a postúpil v Paríži do osemfinále. Atmosféra však viac pripomínala študovňu v knižnici ako športovú arénu. “Mám zmiešané pocity. Je veľký rozdiel v tom, že na tribúnach nie sú žiadni priaznivci,” vyhlásil po úspešnom súboji 34-ročný Nadal.

“Tisícka je špeciálne číslo. Takýto triumf je výnimočný, ale bez publika to nie je ono,” poznamenal španielsky tenista a neskôr krátko pózoval pri monitore s číslom 1000. Vzápätí si zbalil veci a stratil sa v útrobách arény. Nadal v tomto roku už jeden mimoriadny úspech dosiahol, keď celkovým triumfom na grandslamovom turnaji Roland Garros sa vyrovnal Rogerovi Federerovi v počte titulov z podujatí tohto rangu (20). V úvode októbra mu tlieskala aspoň tisícka priaznivcov, teraz nikto. “Je to smutné, chýbala tomu energia,” poznamenal.

Prvý triumf na okruhu ATP dosiahol Rafael Nadal ako 15-ročný v máji 2002 na turnaji na Mallorce, o rok neskôr šokoval tenisový svet triumfom nad krajanom Albertom Costom v Monte Carle. Ako 24-ročný už mal na svojom konte 500 triumfov a teraz ich zaokrúhlil na tisíc. Vyšlo z toho zatiaľ 86 turnajových titulov.

A druhú tisícku víťazstiev môže Nadal načať v Paríži v osemfinále, v ktorom na neho čaká Austrálčan Jordan Thompson.

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter