Maďari sa spájajú, vytvoria spoločnú kandidátku

Bála Bugár (Zdroj: SITA)

Politickí predstavitelia maďarskej menšiny pôjdu do parlamentných volieb spoločne. Dohodli sa na vytvorení jednej kandidátky, ktorú teraz musia schváliť predsedníctva jednotlivých strán. Spojiť by sa takto mali Most-Híd, SMK a MKDSZ-MKDA.

Zástupcovia strán Most-Híd a SMK sa dohodli na spoločnom postupe a do parlamentných volieb pôjdu na jednej kandidátke. Povedali to vo svojom spoločnom stanovisku. „Strany sa dohodli na tom, že do parlamentných volieb v roku 2020 pôjdu na kandidátnej listine spoločnej volebnej strany,“ vysvetľujú.

Spoločná strana sa má volať Strana regiónov Most MK a vytvorí ju MKDSZ-MKDA (maďarská kresťanskodemokratická aliancia). V prípade úspechu vo voľbách plánujú vytvoriť aj spoločný poslanecký klub. Volebnú dohodu musia teraz schváliť predsedníctva strán.

Žiadna protikampaň

Súčasťou dohody má byť spoločný program alebo vedenie kampane, na čele kandidátky by taktiež nemali byť predsedovia strán. Zároveň sa zaväzujú, že proti sebe nebudú viesť protikampaň.

„Kandidáti na spoločnej kandidátnej listine musia akceptovať hodnotové rozdiely strán a navzájom nemôžu viesť antikampaň,“ píše sa v spoločnom stanovisku. Zároveň chcú strany zabezpečiť kvóty pre zástupcov iných národností na kandidátke.

— Juraj Orolín

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter