Opäť proti prúdu. Renomovaná spoločnosť predpovedá, že víťazom volieb v USA sa stane Trump

Donald Trump (Zdroj: SITA)

Spoločnosť Trafalgar Group predpokladá, že staronovým šéfom Bieleho domu sa stane Donald Trump. Jej modely totiž vraj zohľadňujú aj fenomén skrytého voliča. V roku 2016 tiež správne odhadla, že tento republikán zdolá Hillary Clintonovú, ktorá mala byť jasnou favoritkou.

Výsledok amerických prezidentských volieb, v ktorých proti sebe stoja republikán Donald Trump a jeho demokratický náprotivok Joe Biden, sa svetová verejnosť dozvie už doslova o niekoľko hodín.

Aj keď sa väčšina odborníkov a prieskumných agentúr prikláňa k víťazstvu Bidena, renomovaná spoločnosť Trafalgar Group tomuto naratívu vzdoruje a predpovedá, že Trump svoj post obháji.

Zakladateľ spoločnosti Robert Cahal totiž hovorí, že bežné prieskumy nepočítajú so „skrytými voliči“, teda ľuďmi, ktorí nechcú svoje volebné preferencie v dotazníkoch priznať. Metodika Trafalgar Group ale túto vadu vraj nemá.

Podľa spoločnosti tak Trump získa rozporované štáty ako sú Florida, Severná Karolína a Michigan, bez ktorých je víťazstvo Bidena takmer vylúčené. Spoločnosť pred štyrmi rokmi ako jedna z mála správne predpovedala, že Trump vo voľbách vyhrá nad Hillary Clintonovou.

—TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

23

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter