Matovič sa správa, akoby znásilnil ženu a poďakoval sa jej za milovanie, píše Chmelár

Eduard Chmelár (Zdroj: SITA)

Prirovnanie plošného testovania k Slovenskému národnému povstaniu z úst šéfa rezortu práce Milana Krajniaka je znevažujúce, nakoľko v ňom práve naopak bojovali občania proti totalitnej vláde a premiér Igor Matovič sa správa, akoby znásilnil ženu a poďakoval sa jej za milovanie. Aj to vo svojom komentári píše ľavicový historik, analytik a pedagóg Eduard Chmelár.

Slovensko počas tohto víkendu absolvovalo ostro sledované celoplošné antigénové testovanie na prítomnosť vírusu spôsobujúceho ochorenie Covid-19. Pozitívnych sa ukázalo byť vyše 25-tisíc obyvateľov z niečo viac ako 2,5 milióna testovaných ľudí vôbec.

Spôsob, akým prebiehalo a aké podmienky ho sprevádzali v prípade nezúčastnenia sa, sa však stal predmetom ostrej kritiky nielen mnohých bežných občanov, ale aj členov odbornej obce z rôznych sfér, či už epidemiologickej, právnej, politologickej a inej.

Svoje výhrady ešte včera na sociálnej sieti tlmočil aj analytik Eduard Chmelár, ktorý ešte pred testovaním apeloval na prezidentku, nachádzajúcu sa v pozícii vrchnej veliteľky ozbrojených síl, aby tejto operácii vystavila stopku, pričom argumentoval vo vyše 15-minútovom videu, ktoré si bezmála pozrelo 100-tisíc ľudí.

Prirovnanie k SNP je znevažujúce

Chmelár sa nechal počuť, že okrem iného „kategoricky protestuje“ proti nedeľnému vyhláseniu ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka (Sme rodina), ktorý priebeh včerajšieho testovania okomentoval slovami, že „to, čoho sme súčasťou, je druhé slovenské národné povstanie“.

„Je to absolútne neprimerané porovnanie a zneváženie najhrdinskejšieho skutku tohto národa z úst človeka s napoleonovským komplexom, ktorý si myslí, že hrdinom sa stáva tým, keď sa oblečie do vojenskej uniformy,“ konštatuje analytik s dodatkom, že je šokovaný z rozsahu vládnej manipulácie.

Propaganda orwellovskej úrovne

„Premiér Matovič sa správa, akoby znásilnil ženu a poďakoval sa jej za milovanie. Rozbehla sa tu propaganda orwellovskej úrovne, ktorá ignoruje realitu a vtĺka ľuďom do hláv, že vojna je mier, otroctvo je sloboda a zlo je dobro,“ pokračuje.

Na záver relatívne krátkeho statusu na sociálnej sieti píše, že ak si niekto trúfa zaťahovať do toho SNP, tak mu treba pripomenúť, že ho neorganizovala „kolaborantská“ vláda, ale práve naopak odvážni ľudia, ktorým prekážal zvrátený režim, okupácia a strata slobody a myslí si, že podmienky práve na to sa pri takomto „nebezpečnom vývoji“ ešte len môžu vytvoriť.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

308

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter