Potrebujeme pomoc so zaistením bezpečnosti, žiada arménsky premiér Putina

Vladimír Putin (Zdroj: SITA)

AKTUALIZOVANÉ Arménsky predseda vlády Nikol Pašinjan oficiálne požiadal ruského prezidenta Vladimíra Putina o pomoc so zabezpečením ochrany jeho krajiny. S odvolaním sa na arménsky rezort zahraničia to uviedla francúzska spravodajská agentúra AFP.

„Premiér Arménska požiadal ruského prezidenta o neodkladné zahájenie konzulzácií, ktorých cieľom bude určiť povahu a rozsah pomoci, ktorú môže Ruská federácia poskytnúť Arménsku pre zaistenie jej bezpečnosti,“ uvádza sa.

Rusi majú v Arménsku svoju vojenskú základňu a obe krajiny spája aj bezpečnostná dohoda. Na nešťastie Arménov, Moskva už skôr uviedla, že dokument sa nevzťahuje na separatistickú oblasť Náhorného Karabachu.

Rusi sa už vyjadrili

Rezort ruskej diplomacie v reakcii na Pašinjanovu žiadosť v sobotu oznámil, že Moskva poskytne Arménsku „potrebnú“ pomoc, ak sa boje dostanú na jeho územie.

„Rusko poskytne Jerevanu všetku potrebnú pomoc, ak dôjde k bojom priamo na území Arménska,“ uviedlo ruské ministerstvo. Zároveň vyzvalo bojujúce strany, aby okamžite zastavili paľbu.

Arménsko už niekoľko týždňov vedie s Azerbajdžanom vojnu o túto citlivú oblasť. Konflikt si vyžiadal už stovky obetí. Kým kresťanskí Arméni majú za spojencov Rusov, poťažmo Francúzov, ich moslimskí súperi sa opierajú o pomoc Turecka.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

8

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Rakúska ministerka obrany bola pozitívne testovaná na koronavírus

Rakúska ministerka obrany bola pozitívne testovaná na koronavírus

Rakúska ministerka obrany Klaudia Tannerová bola pozitívne testovaná na koronavírus. Je už druhou členkou rakúskej vlády infikovanou novým vírusom. Rakúska tlačová agentúra APA citovala rezort obrany, ktorý v nedeľu uviedol, že ministerka sa cíti dobre a bude pracovať..

Odoberajte náš newsletter