Povolávanie lekárov, ktoré nemá oporu v zákone, je ohrozením demokracie na Slovensku, píše komora

Jaroslav Naď (Zdroj: SITA)

Rada Slovenskej lekárskej komory (SLK) považuje vyjadrenia ministra obrany SR Jaroslava Naďa za hrubé zasahovanie vládnej moci do vnútorných záležitostí komory ako stavovskej organizácie slovenských lekárov. Zároveň rázne odmieta nedávne útoky predsedu Vlády SR Igora Matoviča a ministra obrany na prezidenta komory Mariana Kollára a jej členov.

Uviedla to mediálna manažérka SLK Nancy Závodská. Komora tiež odmieta povolávanie lekárov do odberových tímov, ktoré nemá oporu v slovenskej legislatíve. “Takéto zasahovanie považujeme za priame ohrozenie existencie demokratických inštitúcií a demokracie na Slovensku,” konštatovala Závodská.

Rada lekárskej komory znovu požaduje kompetentnú odbornú diskusiu týkajúcu sa zvládnutia pandémie COVID-19 na Slovensku. Vyhlasuje, že ako jeden z najväčších zástupcov slovenských lekárov nikdy nebola a nie je proti intenzívnemu i plošnému testovaniu obyvateľov Slovenskej republiky.

“Toto sa však nemôže diať spôsobom, ktorý uplatňuje terajšia vládna moc, voči zdravotníkom, ale aj voči samospráve a obyvateľstvu Slovenskej republiky, s neustále sa meniacimi a často proti sebe idúcimi pokynmi a nariadeniami, s neurčitým legislatívnym ukotvením,” doplnila mediálna manažérka komory.

Rada SLK žiada politikov, a osobitne predsedu vlády a ministra obrany, aby boli zdržanliví vo svojich výrokoch, vystupovali vecne, ústretovo a odborne. Len potom podľa komory získajú dôveru odbornej verejnosti vrátane zdravotníkov, bez ohľadu na to, ako testovanie na Slovensku dopadne.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

21

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter