Nové karanténne opatrenia znížia výkon nemeckej ekonomiky o vyše 10 miliárd eur

Frankfurt, finančné centrum Nemecka - Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Ohlasované karanténne opatrenia nemeckej vlády spôsobia v poslednom kvartáli tohto roka výrazné spomalenie ekonomiky. Informoval o tom v piatok ekonomický inštitút Ifo.

Silné zotavenie z letných mesiacov náhle skončí, uviedol hlavný výskumník inštitútu Timo Wollmershäuser. Straty na celkovom výkone ekonomiky podľa neho na základe hrubých prepočtov do konca roka dosiahnu vyše 10 mld. eur.

Tržby v pohostinských a ubytovacích zariadeniach, ktoré počas leta dosiahli zhruba 75 percent bežnej úrovne, v poslednom štvrťroku klesnú na asi 20 percent normálu. Pri výdavkoch na kultúru, rekreáciu, dovolenky alebo osobnú starostlivosť, ktoré sa aj počas leta zotavovali iba pomaly, možno očakávať prepad z 30 percent zvyčajnej úrovne na zhruba 10.

Výdavky v kategórii osobnej spotreby mohli klesnúť už tento mesiac, keď domácnosti v reakcii rastúce počty nových prípadov nákazy pravdepodobne zmenili svoje správanie. Prepočty nezohľadňujú nepriame negatívne dopady, ktoré môžu mať na nemeckú ekonomiku reštrikcie zavádzané v iných krajinách, upozornil mníchovský inštitút.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter