Baránek: Ak Matovič nebude rešpektovať Čaputovej výzvu, obávam sa, že prídu vážne občianske nepokoje

Ján Baránek (Zdroj: Facebook)

Predseda vlády Igor Matovič by mal rešpektovať apel prezidentky na dobrovoľnosť plošného testovania a na zmenu podmienok tejto armádno-civilnej operácie a toho, čo príde po nej. V opačnom prípade vraj môžu Slovensku hroziť vážne občianske nepokoje, vraví Ján Baránek.

Pred celoplošným testovaním obyvateľstva nemáme dostatok personálu, výter by mal byť realizovaný iba na dobrovoľnej báze, občania by nemali byť triedení podľa priepustky na slobodu a v hre je aj samotná súdržnosť Slovenska.

Zhruba tak by sa dalo zhrnúť vystúpenie našej hlavy štátu Zuzany Čaputovej len niekoľko hodín pred spustením údajne najväčšej logistickej operácie v dejinách Slovenska s názvom Spoločná zodpovednosť.

Nadbieha názoru tých, ktorí chcú infikovať iných

Premiér Igor Matovič, najmä voči ktorému boli tieto slová smerované, ale prehodnotenie svojho zámeru a jeho určených podmienok zatiaľ neavizoval. Hoci situácia sa, samozrejme, v tejto chvíli môže zmeniť doslova z minúty na minútu.

Šéf OĽaNO na svoj Facebook naopak krátko po vystúpení hlavy štátu napísal aj toto: „Niekto sa rozhodne v ťažkej chvíli nadbiehať názoru ľudí, ktorí si myslia, že majú právo nakaziť iných, iní pomáhajú do poslednej chvíle ako vedia. Lebo si uvedomujú, že poriadne zvládnuté celoplošné pretestovanie je spôsob, ako sa vyhnúť tvrdému lockdownu“.

Baránek: Povedala veľmi dôležitú vec

Malý spor našich dvoch ústavných činiteľov pri veľkej téme okomentoval aj politický analytik a šéf agentúry Polis Ján Baránek. Ten na sociálnej sieti uviedol, že prezidentka urobila to, čo mala, a čo sa od nej očakávalo.

„Za samozrejmosti a normálne veci by sme sa nemali chváliť. Ale v atmosfére straty zdravého rozumu a vlády ľudí, vyšinutých od reality, si pochvalu zaslúži a aj keď som ju nevolil, vzdávam jej pochvalu,“ pokračoval.

„Navyše, povedala jednu veľmi dôležitú vec, keď vyzvala I. Matoviča, aby zrušil reštrikcie pre tých, ktorí testovanie neabsolvujú. Mám totiž obavu, že ak Matovič nebude rešpektovať jej výzvu, čakajú Slovensko vážne občianske nepokoje,“ uzavrel Baránek.

Čo bolo avizované?

Pripomeňme, že za súčasného stavu by musel občan, ktorý odmietne víkendové antigénové testovanie, stráviť 10 dní v nútenej karanténe a platil by pre neho tvrdý zákaz vychádzania. Podrobnosti TU.

Niektorí zamestnávatelia sa už medzičasom vyhrážali pracovníkom, že tak môžu stratiť nároky, ktoré im inak plynú zo zákonníka práce, nakoľko vraj pôjde o prekážku na ich strane. Objavili sa aj neoverené informácie o vyhadzovaní nájomníkov z bytov.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

219

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter