Ďalší futbalisti nepokľakli pred BLM. Francúzi si radšej uctili pamiatku zavraždeného učiteľa

Futbalisti Marseille stoja v rade zatiaľ čo hráči Manchester City pokľakli (Zdroj: SITA)

Pokľaknutie športovcov v úvodoch športových stretnutí sa stalo už akýmsi zvykom. Vyjadrujú tak podporu hnutiu Black Lives Matter (BLM). Iné sa neočakávalo ani pred súbojom futbalistov Marseille a Krasnodaru pred zápasmi skupinovej fázy v Lige majstrov. Hráči ale prekvapili tým, že svoju podporu iniciatíve BLM úklonom nevyjadrili.

Pokľaknúť pred športovým zápasom na podporu BLM sa, zdá sa, stáva zvykom a prejavenie nesúhlasu či samotné nepokľaknutie je mnohými vnímané negatívne a je kritizované. Na podporu BLM pokľakli už aj slovenskí či českí reprezentanti pred zápasmi Ligy národov.

Vlnu kritiky vyvolal postoj francúzskych futbalistov pred zápasom s Manchestrom City. Všetkých 11 Francúzov totiž ostalo stáť.

Hráči Olympique Marseille sa rozhodli uctiť si radšej pamiatku francúzskeho učiteľa zavraždeného moslimským extrémistom. Pedagóg prišiel o život po tom, ako počas vyučovania ukazoval žiakom kontroverzné karikatúry proroka Mohameda.

Podobne odmietli pokľaknúť aj ruskí hráči Krasnohradu, zatiaľ čo ich súperi z anglického klubu Chelsea pokľakli všetci. Z ruského klubu sklonili hlavy iba štyria futbalisti.

Black Lives Matter

Pripomeňme, že sila BLM sa zvýšila po zabití Afroameričana Georgea Floyda v máji tohto roka a jeho protagonisti na mnohých frontoch dodnes bojujú voči údajnému systematickému a rasistickému útlaku černošskej populácie.

Kritici naopak hovoria o násilnej kultúrnej revolúcii, novej forme rasizmu a vymazávaní histórie z ich strany. Podľa niektorých štúdií boli napríklad majetkové škody spôsobené BLM za isté obdobie „najničivejšou škodou v histórii poisťovní“ dosahujúce miliardy eur.

— TOD/VDA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

36

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter