Islamský terorista z Nice sa v Európe vylodil len minulý mesiac

Bazilika Notre Dame v Nice po útoku (Zdroj: SITA)

O moslimskom teroristickom útočníkovi, ktorý včera v bazilike Notre Dame vo francúzskom Nice chladnokrvne zabil troch ľudí, vychádzajú najavo prvé detaily. Medzičasom boli potvrdené aj formálne.

Hlavný protiteroristický prorukátor Francúzska Jean-Francois Ricard uviedol, že šlo o 21-ročného mladíka z Tuniska, ktorý do Francúzska prišiel 9. októbra po tom, ako sa 20. septembra vylodil na talianskom ostrove Lampedusa.

Priamo do Nice pricestoval ráno vlakom. Na stanici si vraj prezliekol oblečenie a prezul obuv. Následne zamieril k menovanej bazilike, ktorá bola vzdialená asi 400 metrov. Píše o tom britská televízia Sky News.

Mal pri sebe doklad totožnosti talianskeho Červeného kríža a dva telefóny, pričom sa našla taška s dvoma nepoužitými nožmi. Čepeľ použitá pri útoku mala dĺžku 30 cm a ostrie 17 cm.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

V Belgicku sa šíri britský variant koronavírusu

V Belgicku sa šíri britský variant koronavírusu

Najnovším ohniskom nového variantu vírusu je domov dôchodcov v meste Houthuls a dve školy v Antverpách. Nový variant koronavírusu, ktorý prvýkrát zistili vo Veľkej Británii, sa čoraz viac šíri v Belgicku. "Tento variant sa usadil v našej krajine,"..

Odoberajte náš newsletter