Mňa to nebaví, už nikdy nechcem byť premiérom, je to odporná robota, povedal Matovič

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Igora Matoviča výkon jeho funkcie nebaví, vedenie štátu sa mu zhnusilo a nikdy inokedy nechce byť premiérom. Vraj je to odporná robota. Voličom odkázal, že ak chcú, môžu voliť – citujeme – skorumpovaných bastardov Roberta Fica a Petra Pellegriniho.

Denník N v stredu zorganizoval debatu s predsedom vlády Igorom Matovičom a šéfom rezortu obrany Jaroslavom Naďom. Hovorili spolu o víkendovom plošnom testovaní, o podobe zákazu vychádzania po testovaní, ale aj o chybách politikov a médií a o tlaku, pod ktorým sa premiér počas pandemickej situácie nachádza.

Práve onen tlak zrejme vyústil do jedného z najradikálnejších vyjadrení, ktoré šéf OĽaNO počas svojej politickej kariéry povedal. Smerovalo nielen voči nemu a jeho budúcnosti v premiérskom kresle, ale aj voči súčasným opozičným politikom a expremiérom. Úryvok z debaty sa stal medzičasom virálnym aj na sociálnych sieťach. Matovič v ňom doslova skonštatoval.

„Mňa to nebaví. Vôbec už nechcem byť inokedy premiérom. Mne sa to tak zhnusilo, pretože takúto nakladačku, pre moje dcéry, pre moju manželku, akože, to je odporné niečo. Naozaj je to odborná robota z tohto pohľadu,“ povedal v čase od 01:04:14.

„A jasné, že ja potom robím chyby, keď som v takom tlaku. Obdivujem Jara, ako to dáva na elegána. Ja to jednoducho nezvládnem, nedám to. Holt, jednoducho keď ľudia chcú, nech tu majú Fica alebo Pellegriniho – jedného druhého – skorumpovaného bastarda. Nech ich majú, keď po nich túžia,“ dodal.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

50

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter