Kardinál Sarah: Islamizmus je obludný fanatizmus, proti ktorému treba bojovať silou

Robert Sarah (Zdroj: Twitter)

Islamizmus je fanatizmus, my Afričania vieme, že nikdy neprestane so svojou vojnou, teraz to musí pochopiť aj Európa a Francúzsko, myslí si kardinál Robert Sarah z Guiney. Bojovať proti islamu podľa neho treba silou a odhodlaním.

Štvrtkový teroristický útok v bazilike Notre-Dame vo francúzskom meste Nice si vyžiadal 3 mŕtvych a viacerých zranených. Jednej z obetí útočník dokonca odrezal hlavu.

Premiér Jean Castex kvôli tomu oznámil zvýšenie bezpečnostnej výstrahy vo Francúzsku na najvyšší stupeň. Francúzska rada moslimskej viery útok odsúdila a vyjadrila solidaritu s obeťami a ich rodinami.

Islamizmus je obludný fanatizmus

Nakoľko sa útok odohral priamo v srdci baziliky Notre-Dame, svoje stanovisko poskytli aj predstavitelia katolíckej cirkvi. Hovorca Vatikánu Matteo Bruni uviedol, že tento teroristický čin “priniesol smrť na miesto lásky a útechy”.

Oveľa kritickejšie sa k nemu postavil prefekt Kongregácie pre Boží kult a disciplínu sviatostí, kardinál Robert Sarah. Pôvodom Guinejčan na sociálnej sieti Twitter uviedol, že islam nikdy neprestane s útokmi a Európa by to mala konenče pochopiť a pripraviť sa na to.

“Islamizmus je obludný fanatizmus, proti ktorému treba bojovať silou a odhodlaním. Nikdy neprestane so svojou vojnou. My Afričania to, bohužiaľ, vieme veľmi dobre. Barbari vždy zostanú nepriateľmi mieru. Západ, a dnes Francúzsko, to musí pochopiť. Modlime sa.”

— EST

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

20

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter