Lekárov bolo málo. Matovič im preto sľúbil až tisíc eur za víkend. Padali aj slová o vlastizrade

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Zdravotníci, ktorí budú ochotní testovať celý víked, dostanú podľa premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) príplatok 500 eur. Niektorí ľudia sa podľa predsedu vlády snažia plošné testovanie sabotovať. Kritiku obrátil Matovič aj na predsedu Slovenskej lekárskej komory Mariana Kollára.

Zdravotníci, ktorí sa zúčastnia oboch dní víkendového plošného testovania, dostanú od štátu príplatok 500 eur. Na dnešnej tlačovej konferencii to uviedol predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) aj so zreteľom na to, že niektorí sa vraj začali odhlasovať.

„Nikdy štát neplatil takto motivačne,” povedal Matovič s tým, že dôvodom je fakt, že sa mnohí ľudia snažia plošné testovanie sabotovať. „Túžim po tom, aby sme v sobotu ráno spustili všetky odberné miesta,” povedal premiér.

Ako sa k tomu dopracovali?

Ak sa zdravotník zúčastní testovania iba v jeden deň a pri 1 000 odberoch by sa nenašiel ani jediný pozitívny, dostane odmenu 100 eur. Ak by však odoberal stery oba dni, dostali by 100 eur za každý deň plus 500 eur ako bonus.

V obvodoch, kde bude veľa, teda napríklad 4% pozitívnych ľudí, môže zdravotník za jeden víkend zarobiť až 1 100 eur vďaka rizikovému príplatku. Vláda očakáva, že priemerný podiel pozitívnych bude okolo dvoch percent, teda v priemere si zdravotník za dva dni zarobí asi 900 eur.

Vlastizrada?

Matovič na tlačovke uviedol, že prezident Slovenskej lekárskej komory Marian Kollár klame, keď hovorí, že na krízovom štábe sa nehlasovalo o plošnom testovaní. Označil to za sabotáž a vlastizradu.

„Klamať v takto zásadnej veci je nehodné prezidentka Slovenskej lekárskej komory… To je hodné fašistu či kotlebovca,“ cituje Matoviča Denník N. 57 ľudí podľa premiéra hlasovalo, a len jeden bol proti a nebol to vraj Kollár.

— SITA, TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

42

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter