Tri štvrtiny občanov maďarskej národnosti by volilo spoločnú kandidátku maďarských strán

László Sólymos (Zdroj: SITA)

Tri štvrtiny občanov maďarskej národnosti by volilo spoločnú kandidátku maďarských politických strán. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky agentúry Focus, ktorý uskutočnila od 7. do 15. októbra na vzorke 1 014 respondentov. Prieskum si objednala politická strana Most-Híd a jeho výsledky zaslala hovorkyňa strany Klára Magdeme.

Ako ďalej priblížila, v prípade voličov Strany maďarskej komunity (SMK) a hnutia Spolupatričnosť je podpora spájania maďarských strán na úrovni 100 percent, v prípade strany Most-Híd je to 94 percent. Z prieskumu podľa Magdeme taktiež vyplýva, že ak by sa voľby konali dnes a tri maďarské strany by kandidovali na spoločnej kandidátke, 7,3 percenta voličov by im odovzdalo svoj hlas.

„Výsledky jednoznačne poukazujú na to, že je reálny dopyt po koordinovanej spolupráci a spoločnej strane. Takáto kandidátka by bola prijateľná aj pre voličov našich strán a mohli by sme získať aj nových podporovateľov, čo by mohlo viesť k získaniu parlamentných mandátov,“ komentoval výsledky prieskumu predseda Mostu-Híd László Sólymos.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter