Slovenskí Židia k novému útoku v Nice: Pretiekla už posledná kvapka trpezlivosti s náboženskými fanatikmi?

Predseda Ústredného zväzu židovských náboženských obcí (ÚZ ŽNO) v SR Richard Duda (Zdroj: SITA)

Dnešný útok v Nice, pri ktorom moslim zabil troch ľudí a dvom odrezal hlavu, presahuje všetky hranice, myslí si predseda Ústredného zväzu židovských obcí na Slovensku Richard Duda. Európa by to podľa neho nemala nechať bez povšimnutia, pretože ide o útok na židovsko-kresťanské korene starého kontinentu a takýmto spôsobom budú musieť veriacich v chrámoch ochraňovať ozbrojené stráže.

Najmenej tri osoby boli podľa prvotných správ zabité a niekoľko ďalších zranených pri útoku nožom, ktorý sa uskutočnil vo francúzskom meste Nice vo štvrtok približne o 9 hodine ráno.

Starosta mesta Nice a hovorca polície sa zhodujú na tom, že išlo o teroristický útok, pretože útočník kričal „Alláhu Akbar“ (v preklade „Boh je veľký“) a to aj po tom, ako ho zadržala polícia.

“Čo je veľa, to je veľa!”

Predseda Ústredného zväzu židovských obcí na Slovensku Richard Duda pri tejto smutnej udalosti vyjadril úprimnú sústrasť pozostalým obetí teroristického útoku.

Zväz na sociálnej sieti tiež naznačil, že neutíchajúce útoky vo Francúzsku už prekročili hranice tolerovateľného a vraj keď prvé zdesenie a šok opadne, musí sa celý civilizovaný svet zamyslieť nad otázkou, ako ďalej.

“Keď prvé zdesenie a šok opadne, musí sa celý civilizovaný svet zamyslieť nad otázkou, ako ďalej. Prezident regiónu Provence-Alpes-Côte-d´Azur sa pre francúzske médiá vyjadril: “Čo je veľa, to je veľa!”

Ľudia nemajú právo vraždiť v mene náboženstva

Opätovný útok považujú Židia zo Slovenska za neprijateľný. Fundamentalizmus by podľa nich nemal byť súčasťou žiadneho náboženstva.

“Pýtame sa preto – pretiekla už posledná kvapka trpezlivosti s náboženskými fanatikmi, v ktorých náboženské dogmy prebudili vražedné inštinkty? Žiadne náboženstvo – mladšie, staršie, zrelšie, menej zrelé nemôže v mene svojho boha zabíjať!”

Ide o útok na kresťansko-židovské korene Európy?

Podľa Zväzu je nepredstaviteľné, aby chrámy našich dvoch monoteistických náboženstiev museli chrániť ozbrojené zložky len preto, aby sa veriacim nič nestalo. Európa by podľa nich takúto bezpečnostnú hrozbu pre svojich občanov nemala dopustiť.

“S plnou vážnosťou sa pýtame – nastal čas, aby v Európe, ktorej kultúra je založená na židovsko-kresťanských tradíciách, stála ozbrojená stráž pred každým kostolom a každou synagógou? Nedopusťme to!”

— EST

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

54

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter