Teroristický útok v Nice: Minimálne traja mŕtvi, dvom obetiam zrejme odrezali hlavu

Zásah bezpečnostných zložiek po pravdepodobnom teroristickom útoku v Nice. (Zdroj: Twitter)

AKTUALIZOVANÉ O 11:05. Francúzska polícia hlási, že obeťou čerstvého dobodania vo francúzskej bazilike sú aspoň traja mŕtvi a tiež niekoľko zranených. Podľa starostu mesta Nice všetko nasvedčuje tomu, že išlo o teroristický útok.

Najmenej tri osoby boli zabité a niekoľko ďalších zranených pri útoku nožom, ktorý sa uskutočnil vo francúzskom meste Nice vo štvrtok približne o 9 hodine ráno.

Verejnosť bola o útoku informovaná a požiadaná, aby sa vyhla oblasti, kde sa útok odohral. Polícia zatiaľ vykonala ozbrojenú bezpečnostnú operáciu.

Starosta Nice Christian Estrosi na svojom twitterovom účte potvrdil, že údajný páchateľ bol vzatý do väzby a poďakoval sa polícii za rýchlu reakciu. Všetko podľa neho naznačuje tomu, že išlo o teroristický útok.

Spravodajské agentúry sa líšia v tom, či sa útok stal priamo v bazilike Notre-Dame alebo pred ňou. Hovorca polície uviedol, že dve z obetí boli sťaté.

Alláhu Akbar

Útočník bol postrelený políciou, zadržaný a prevezený do neďalekej nemocnice. Podľa výpovede starostu Estrosiho muž aj počas zatýkania kričal „Alláhu Akbar“ (v preklade „Boh je veľký“). Predpokladá sa, že útočník konal sám.

Dolná komora parlamentu pre útok pozastavila debatu o nových opatreniach proti šíreniu koronavírusu a držala minútu ticha za obete, informuje agentúra AP.

K útoku došlo ani nie dva týždne po vražde učiteľa Samuela Patyho v Paríži, ktorý svojim žiakom ukazoval karikatúry proroka Mohameda, keď učil o slobode slova. Prezident Emmanuel Macron násilnú smrť učiteľa odsúdil a hájil právo na zverejňovanie podobných karikatúr, čím si v islamskom svete vyslúžil stále sa stupňujúcu vlnu kritiky.

Pripomeňme, že v Nice sa v roku 2016 odohral teroristický útok kamiónom, ktorý si vyžiadal vyše 80 obetí.

— EST

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

12

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter