V Česku zaznamenali takmer 13-tisíc prípadov nákazy koronavírusom

Karlovo námestie ( Zdroj: SITA)

České laboratóriá v stredu potvrdili 12 977 nových prípadov nákazy koronavírusom. V krajine tiež pribudlo 74 nových úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Celkovo v Česku potvrdili infekciu u viac ako 297-tisíc ľudí, 2 675 nakazených zomrelo a vyše 119-tisíc sa vyliečilo. V súčasnosti české úrady evidujú viac ako 174-tisíc aktívnych prípadov. Podľa údajov ministerstva zdravotníctva je v českých nemocniciach 6 624 pacientov s COVID-19, z toho 962 je v ťažkom stave.

Situácia je v súčasnosti najvážnejšia na Benešovsku, kde je 1 141,69 nakazených na 100-tisíc obyvateľov. Nasledujú okresy Vsetín (1 086,97), Náchod (1 068,59) a Rakovník (1 045,68).

Na čelo protipandemického úsilia v krajine sa dnes postaví uznávaný lekár Jan Blatný, ktorého prezident Miloš Zeman vymenuje za nového ministra zdravotníctva. Odborník na detskú hematológiu a prednosta oddelenia detskej hematológie a biochémie vo Fakultnej nemocnici Brno vo funkcii nahradí epidemiológa Romana Prymulu, ktorého odvolanie navrhol premiér Andrej Babiš. Zeman vymenuje Blatného na poludnie v Lánoch a Babiš ho vzápätí uvedie do úradu.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Nemecká vláda zakázala krajne pravicovú skupinu Wolfsbrigade 44

Nemecká vláda zakázala krajne pravicovú skupinu Wolfsbrigade 44

Viac ako 180 policajtov v utorok skoro ráno prehľadalo domy v troch nemeckých spolkových krajinách. O zásahu, ktorý nadviazal na rozhodnutie nemeckej vlády zakázať krajne pravicovú skupinu Wolfsbrigade 44, informovalo ministerstvo vnútra. Domy jedenástich členov skupiny prehľadali v..

Odoberajte náš newsletter