Pročko: Ak by testy kupoval Fico, stálo by nás to 100 miliónov, lebo 60 by birmovaný socialista ukradol

Jozef Pročko (OĽaNO)

Na kritiku vlády zo strany šéfa lekárskej komory Mariána Kollára a netransparentnosť nákupu nespoľahlivých antigénových testov reagoval už aj poslanec Jozef Pročko (OĽaNO). Ten si myslí, že Kollár útočí na Matoviča preto, že je expremiérovi Robertovi Ficovi vďačný za údajné dotácie. Tiež napísal, že ak by nákup testov obstarával Fico, nestálo by nás to 40, ale 100 miliónov, lebo 60 by tento politik ukradol.

Stredajšie poobedné mediálne prostredie žilo predovšetkým ostrým konfliktom medzi šéfom Slovenskej lekárskej komory (SLK) Mariánom Kollárom a premiérom Igorom Matovičom (OĽaNO).

Pripomeňme, že medicínsky odborník obvinil vládu z toho, že ľudí plošným testovaním a jeho podmienkami vydiera, skonštatoval, že pri rozhodovaní o pandemických opatreniach sa vôbec nehľadí na názor odborníkov a nechal sa počuť, že sa viac nebude zúčastňovať rokovaní Ústredného krízového štábu (ÚKŠ). Z úst jeho kolegu Ernesta Sivíka tiež zaznelo, že úmrtnosť na Covid-19 je na úrovni chrípky.

Bludy, vybilo mi poistky

Predseda vlády na tieto vyhlásenia reagoval na sociálnej sieti slovami, že „mu vybilo poistky“ a myslí si, že ide o „vedomé šírenie konšpiračných bludov“ na úrovni predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu a Matovič sa obáva, že na tieto vyhlásenia množstvo samotných zdravotníkov doplatí zdravím a životmi.

Vzniknutý konflikt reflektoval aj koaličný poslanec a niekdajší zabávač Jozef Pročko a podľa očakávaní sa pridal na stranu svojho straníckeho šéfa. Myslí si, že Kollárová motivácia útočiť na vládu tkvie v tom, že za vlády Roberta Fica vraj obdržal dotáciu na svoje lyžiarske stredisko vo výške 183-tisíc eur. Proces mal byť uzavretý v roku 2010 pred voľbami. Kollár však vravel, že majiteľom strediska nie je. Viac o celej kauze tu.

Fico by vraj ukradol viac

„Všetci, ktorí poznajú pána doktora Kollára vedia, o čom píšem. Píšem tu o tom, že tento človek, ktorý je tam, kde je, vďaka Ficovi a že je mu vďačný za dotácie, samozrejme, bude spievať pieseň, ktorej hudbu mu napísal aj spolu s textom Robert Fico,“ písal Pročko.

„Milé moje sledovateľstvo, keď tu čítam, ako Igor Matovič zarobil na testoch, ktoré nakúpili SHR, ktoré majú pod palcom SaS-kári, a tieto info máte z videa od súdruha Fica, tak musím povedať jedine toto: Matovič ani nechtíkom nezasiahol do tejto štátnej zákazky, ale ak by to realizoval Fico, tak nás to nestojí 40 miliónov, ale 100 miliónov, lebo 60 by birmovný socialista ukradol,“ pokračoval poslanec.

Bolo všetko s kostolným poriadkom?

Reagoval tým pritom na podozrenia z netransparentného nákupu testov, ktoré sa objavili bezprostredne po zverejnení plánu a padli na hlavu Igora Matoviča hneď z niekoľkých dôvodoch, o ktorých informoval aj Denník Slovensko.

Kritikom prekážalo napríklad to, že o nákupe nevedela ani prezidentka Zuzana Čaputová, že v tejto veci neprebehlo riadne verejné obstarávanie a že najväčšiu časť zo zákazky dostala firma Eurolab Lambda sídliaca v Trnave, kde býva a vo veľkom podnikal sám premiér, a ktorá dlhovala na poistení vyše 17-tisíc eur.

Spoločnosť, ktorá zo štátnej kasy zinkasovala vyše 40 miliónov eur, čo predstavuje 10-násobok jej ročného obratu, pritom sídli v rodinnom dome a jej majiteľ Peter Krajčovič je zároveň konateľom súkromnej bilingválnej školy v Trnave, ktorú navštevovali jeho deti a jeho manželka Pavlína tiež sedela v manažmente tejto vzdelávacej inštitúcie.

„Keď mali nedoplatky, nemali s nimi uzavrieť zmluvu a nie ich vyzvať, aby to doplatili. Vyvoláva to vo mne pochybnosti,“ povedala šéfka Nadácie zastavme korupciu Zuzana Petková na margo nákupu.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

37

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter