Burdž chalífa vysvietili pri výročí založenia Československa do farieb trikolóry

Burdž Chalífa (Zdroj: Twitter)

Spojené arabské emiráty vysvietili najvyšší (828 metrov merajúci) mrakodrap sveta Burdž chalífa do farieb českej trikolóry. Urobili tak na počesť stredajšieho štátneho sviatku Českej republiky.

Česká republika si v stredu pripomenula 102 rokov od vzniku samostatného československého štátu. Český premiér Andrej Babiš pri tejto príležitosti poukázal na paralelu z histórie a povzbudil Čechov pri zvládaní koronavírusovej krízy.

“Dnes má naša krajina veľký sviatok. Je 28. októbra. Deň vzniku samostatného československého štátu. Všetci si pripomenieme TGM (Tomáša Garrigua Masaryka). Československú republiku. V našich dejinách sme prekonali všetky prekážky a ťažké obdobia a pevne verím, že aj z tohto vyjdeme silnejší,” napísal na sociálnej sieti Twitter.

Prosperitu želajú aj Spojené arabské emiráty

Čechov však cez Twitter povzbudil aj niekto ďalší a to veľmi nečakane. Spojené arabské emiráty totiž vysvietili pri príležitosti českého štátneho sviatku najvyšší mrakodrap sveta v Dubaji do farieb českej trikolóry.

“Nočný Burdž chalífa sme rozsvietili na oslavu štátneho sviatku Českej republiky, prajeme prosperitu a rast,” píše sa na twitterovom účte mrakodrapu.

— EST

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

16

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter