Obrovská tragédia: V Prahe do tla zhorel vzácny drevený kostol zo 17. storočia

(Zdroj: KudyZNudy)

V pražskej záhrade Kinských zhorel pravoslávny drevený kostol svätého Michala. Na mieste je niekoľko hasičských jednotiek a hasiči vyhlásili druhý stupeň požiarneho poplachu. Požiar kostol úplne zničil a hasiči dohášajú ohorené časti stavby, informuje spravodajský portál iDNES.cz.

Hasiči dostali hlásenie o požiari tesne pred 15:00, uviedol pre iDNES krajský hovorca hasičov Martin Kavka. Požiar zasiahol kostol v plnom rozsahu. Na mieste sú podľa Kavku tri profesionálne a dve dobrovoľné jednotky. “Používame štyri prúdy vody a dýchaciu techniku,” vysvetlil.

V čase príchodu hasičov požiar zasiahol celú spodnú časť kostola. Pred pol štvrtou sa zrútila menšia drevená vežička, nikto neutrpel zranenia. Podľa hasičských záberov kostol zhorel na trámy. Z kostola hasiči vyniesli niekoľko tlakových propán-butánových fliaš, ktoré ochladzujú.

Chrám svätého Michala je vzácna pamiatka, pripomína iDNES. Je to celodrevený pravoslávny kostol, ktorý postavili v 17. storočí na Ukrajine. V roku 1929 ho rozobrali a znovu postavili v spomínanej Kinského záhrade v Prahe.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

9

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter