Klaus: Nepodriaďujme sa cudzím záujmom, inak prídeme o slobodu, ktorú nám vydobyli predkovia

Václav Klaus (Zdroj: SITA)

Generácie pred nami nám vydobyli slobodu a celé minulé storočie bojovali za to, aby nám ostala. Ak budeme pasívni a necháme si vnucovať rozhodnutia “odborníkov”, pod rúškom opatrení proti koronavírusu o všetko toto prídeme, myslí si Václav Klaus.

Pri príležitosti 102. výročia založenia prvej Československej republiky prehovoril pri Obecnom dome v Prahe bývalý český prezident Václav Klaus.

Vo svojom prejave uviedol viacero paralel medzi súčasným stavom a pomermi, v akých vznikal prvý samostatný štát Čechov a Slovákov.

Treba si ctiť vydobytú slobodu

Podľa Klusa sa minulé storočie nieslo v znamení vydobyť si svoje právo na slobodu a nezávislý samostatný štát a nikdy ho už nestratiť. “Vďaka odvahe, obetiam a práci celých generácií našich predkov sa to podarilo,” zhodnotil.

V prvom rade sa o to vraj pričinili ľudia, ktorí za svoje práva nebáli povstať a odovzdali ich ďalším generáciám.

“Zakladatelia nášho štátu v zložitých vojnových pomeroch strachu nepodľahli a svoj zámer presadiť dokázali. Vezmime si z nich príklad,” vyzval zároveň spoluobčanov Klaus.  

Dnešná doba ponúka veľa možností

Obdobie pandémie je vraj jedinečnou príležitosťou, ako môžeme preukázať našu občiansku aktivitu a pričiniť sa o to, aby sme si uchovali životnú úroveň.

“Verejné financie štátu sú rozvrátené, vytvárajú sa dlhy, ktoré budú zaťažovať nás a našich potomkov dlhé desaťročia,” upozornil Klaus.

Ľudí preto vyzval, aby kriticky hodnotili rozhodnutia vlády a ešte kritickejšie overovali fakty, ktoré odborníci prezentujú ako najlepšie riešenie pre zvládnutie koronavírusovej krízy.

“Ak budeme pasívni, necháme si vnútiť arogantné, údajne expertné rozhodnutia a podriadime sa cudzím záujmom, o všetko prídeme.”

— EST

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

12

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

V USA leží v nemocniciach s Covidom skoro 100-tisíc pacientov

V USA leží v nemocniciach s Covidom skoro 100-tisíc pacientov

Spojené štáty americké evidujú rekordne vysoký počet hospitalizácií v dôsledku ochorenia COVID-19 a experti sa obávajú o kapacity nemocníc, keďže nové prípady nákazy koronavírusom stále vo veľkom pribúdajú. Hospitalizácie sa v USA od začiatku novembra viac ako zdvojnásobili,..

Odoberajte náš newsletter