Merkelová preferuje čiastkový lockdown, Nemecko stráca kontrolu nad koronavírusom

Angela Merkelová (Zdroj: SITA)

Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa zasadzuje za zavedenie čiastočného lockdownu, keďže počet nových prípadov koronavírusu v krajine dosiahol v stredu ďalšie rekordné číslo. Počas uplynulých 24 hodín zaznamenali v Nemecku približne 15-tisíc ďalších infikovaných, čím sa celkový počet pozitívne testovaných od začiatku pandémie zvýšil na takmer 450-tisíc. V Nemecku tiež evidujú ďalších 27 úmrtí, dovedna tak na ochorenie COVID-19 skonalo už 10 098 osôb.

Merkelová sa v stredu stretla s premiérmi spolkových krajín, pričom vysokí vládni predstavitelia tvrdia, že 66-ročná politička bude požadovať zavedenie opatrení na výrazné zníženie sociálnych kontaktov. V ostatných dvoch týždňoch Merkelová viackrát apelovala na občanov a vyzývala ich k zodpovednejšiemu správaniu, neviedlo to však k poklesu šírenia nákazy.

Na možný čiastkový lockdown už stihli zareagovať predovšetkým majitelia reštaurácií a barov, ktorí chcú, aby sa ľudia mohli naďalej stretávať v prevádzkach a obávajú sa, že niekoľkotýždňová “výluka” by rapídne znížila ich príjmy. Nemecké školy sa medzičasom pripravujú na možnosť online výučby.

Úrady v Nemecku tvrdia, že krajina, ktorá sa dosiaľ s pandémiou vyrovnávala lepšie ako okolité štáty, začína strácať kontrolu nad situáciou. Miestne zdravotnícke orgány prestávajú byť schopné vystopovať kontakty infikovaných osôb a niektoré nemocnice odmietajú prijímať nových pacientov.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Nemecká vláda zakázala krajne pravicovú skupinu Wolfsbrigade 44

Nemecká vláda zakázala krajne pravicovú skupinu Wolfsbrigade 44

Viac ako 180 policajtov v utorok skoro ráno prehľadalo domy v troch nemeckých spolkových krajinách. O zásahu, ktorý nadviazal na rozhodnutie nemeckej vlády zakázať krajne pravicovú skupinu Wolfsbrigade 44, informovalo ministerstvo vnútra. Domy jedenástich členov skupiny prehľadali v..

Odoberajte náš newsletter