Ministerstvo zdravotníctva opäť prosí zdravotníkov, aby sa zapojili do celoplošného testovania

Odberové miesto na testovanie pacientov na ochorenie COVID-19 (Zdroj: SITA)

Ministerstvo zdravotníctva SR na sociálnej sieti prosí zdravotníkov, aby sa zapojili do celoplošného testovania na COVID-19. Prihlásiť sa môžu lekári, sestry, pôrodné asistentky, záchranári, študenti medicíny od 5. ročníka, študenti ošetrovateľstva od 2. ročníka a študenti urgentnej zdravotnej starostlivosti od 2. ročníka. Po vyplnení formulára na stránkach korona.gov.sk alebo somzodpovedny.sk budú zdravotníkov kontaktovať z ministerstva obrany.

Pilotné testovanie na Orave a v Bardejove vyšlo podľa rezortu veľmi dobre, teraz však prichádza skutočná výzva, a to pretestovať celé Slovensko a razantne stlmiť šírenie vírusu.

“Vojaci toho dokážu veľa, ale zdravotníkov nenahradia. Pridajte sa do tejto veľkej spoločnej operácie, ktorá nás môže posunúť k normálnejším časom,” uviedlo ministerstvo zdravotníctva.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter