Bývalý belgický kráľ Albert II. sa prvýkrát stretol s nemanželskou dcérou

Po rokoch popierania otcovstva sa bývalý belgický kráľ Albert II. prvýkrát stretol s nemanželskou dcérou Delphine de Saxe-Cobourg. Obaja vraj chcú začať novú životnú etapu plnú porozumenia a duševného pokoja. Delphine tvrdí, že kráľovský majetok nežiada a chcela iba poznať svoju pravú identitu.

Stretnutie, na ktorom sa zúčastnila aj Albertova manželka, bývalá kráľovná Paola, sa uskutočnilo v nedeľu na zámku Belvédére, v oficiálnom sídle kráľovského páru neďaleko Bruselu.

V spoločnom vyhlásení všetkých troch sa uvádza, že “nadišiel začiatok novej kapitoly plnej emócií, duševného pokoja, porozumenia a nádeje”, pričom Albert dodal, že “každý dokázal pokojne a s empatiou vyjadriť svoje pocity a vlastné skúsenosti”.

Už 52-ročná Delphine začiatkom októbra vyhrala trpký sedemročný právny boj o uznanie za princeznú. Odvolací súd v Bruseli rozhodol, že má nárok na rovnaké práva a kráľovské tituly ako ďalšie tri deti jej otca.

Verdikt súdu prišiel po testoch DNA, ktoré preukázali, že Delphine je skutočne dcérou Alberta (86), ktorý v roku 2013 abdikoval a uvoľnil miesto na tróne synovi Filipovi.

Albert, ktorý bol korunovaný za kráľa v roku 1993, popieral otcovstvo viac ako desať rokov, ale vlani sa podrobil testu po tom, ako mu súd pohrozil finančnou pokutou. Po pozitívnom výsledku v januári tohto roka s nechuťou priznal, že je jej otcom.

O majetok jej nejde

Fámy o dieťati sa po prvý raz objavili v roku 1999 v neautorizovanej biografii o bývalej kráľovnej Paole. Delphine de Saxe-Cobourg sa narodila počas 18-ročného mimomanželského vzťahu (1966-1984) medzi kráľom Albertom a jej matkou – aristokratkou Sibylle de Selys Longchamps.

“Po nepokojoch, ranách a utrpení je čas na odpustenie a zmierenie. Spoločne sme sa rozhodli ísť touto novou cestou. Bude to vyžadovať trpezlivosť a úsilie, ale sme odhodlaní,” povedala Delphine, ktorá tvrdí, že od kráľovského paláca nič nechce a chcela akurát poznať svoju pravú identitu.

Pred dvomi týždňami sa prvýkrát stretla aj so súčasným panovníkom a nevlastným bratom Filipom a jeho manželkou – kráľovnou Mathilde, čo všetky strany označili ako “milé rodinné stretnutie”.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter