Slovensko potrebuje lídra, ktorý motivuje, nechaosí a nezneužíva chorých a mŕtvych na marketing

Martin Pechovský - Predseda Moje Slovensko (Zdroj: Archív MP)

KOMENTÁR Asi už len málokto pochybuje o tom, že koronavírus neexistuje, že sa šíri medzi nami a šíri sa rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Málokto tiež pochybuje o jeho intenzívnejšom priebehu, ako je len obyčajná chrípka. V neposlednom rade, málokto pochybuje o tom, že kapacity v našich nemocniciach sú obmedzené, pretože máme obmedzené počty zdravotníckych pracovníkov, ktorí sú tiež nakaziteľní, a časť z nich už aj zostala doma. Veľa z nás má ale pochybnosti o riešeniach presadzovaných touto vládou.

Stratili sme akúsi dôveru v systém, dôveru v kohokoľvek, a preto len slepo zdieľame a komentujeme to, čo si myslíme, že je správne a pravdivé. A právom. Navzájom sa presviedčame, urážame, vyhrážame, hlavne na internete.

Mnohí ľudia prišli o prácu alebo prichádzajú o možnosť pracovať cez rôzne brigádnické dohody alebo dohody o vykonaní práce či o pracovnej činnosti. Títo ľudia vidia chaos, nesystémové riešenia a hlavne vidia, že v riešeniach vlády Slovenskej republiky sa pre nich nenašlo miesto. No všetkých odporcov COVID-19 nemôžeme hádzať do jedného vreca. Ľudia, ktorí spochybňujú riešenia a vidia ich bizarnosť, nie sú zákonite tí, ktorí neveria v existenciu COVID-19. Iní odborníci ako tí, čo pracujú pre štát, nie sú konšpirátori.

Nedávno sme tlieskali, čo sa zmenilo?

Tento stav si vyžaduje naozaj silného lídra, ktorí dokáže komunikovať so svojím národom v predstihu, dokáže nás pripraviť na akúkoľvek situáciu, ktorá nás čaká, dokáže predvídať a hlavne „nechaosí“, necúva, nezneužíva chorých, mŕtvych alebo iné skupiny na marketing.

Rok 2020 je ukážkou toho, akí vedia Slováci byť. Ako nás dokáže krízová situácia najskôr spojiť a neskôr rozdeliť. Veď sme tlieskali našim ľudom v prvej línii, keď bolo 60 ľudí nakazených denne. Možno aj menej. A teraz? Je hnev ľudí dôsledkom novovzniknutej situácie alebo komunikácie zo strany predsedu vlády?

Keby som riadil firmu tak, ako súčasný premiér riadi štát, firmu by som už stratil. Nadáva zákazníkom, nastavuje falošné právo voľby, dehonestuje, uráža a podnecuje k nenávisti. Toto všetko sa odzrkadľuje v spoločnosti.

Čo nás unavuje viac?

Keď si porovnám komunikáciu predošlého premiéra SR a toho terajšieho a tiež to, ako sme sa vtedy všetci zomkli a naozaj to bolo cítiť všade, je to „sto a jedna“. Neboli žiadne „tajné operácie“, nešpekulovalo sa o žiadnych opatreniach, proste všetci sme vedeli, čo nás čaká v daný týždeň /mesiac a kedy čo máme robiť. A to je dôležité, informácie. Dostatočne včas, aby sa každý z nás vedel zariadiť. Kladiem si otázku, čo nás unavuje viac. Covid-19 alebo nesystémové a chaotické riešenia tejto vlády a jej predsedu?

Za protivládne nálady si môže súčasná garnitúra sama. A hlavne tým, ako komunikujú a ako sa správajú. A to nemusím uvádzať ani príklady.

Chcelo by to vymeniť lídra alebo najať šikovného riaditeľa pre komunikáciu, pretože sa môže veľmi rýchlo stať, že národ pod obrovským tlakom urobí niečo nepredvídané. A akékoľvek nepokoje môžu viesť k ekonomickej nestabilite a ľudovo povedané, môžeme veľmi rýchlo padnúť na hubu a nebudú nám stačiť ani dva, ani tri fondy obnovy. A nie, nemôžeme za to my. Dokážeme byť zodpovední, keď nám je dostatočne vysvetlené prečo a keď máme dostatočnú motiváciu.

— Martin Pechovský (Predseda OZ Moje Slovensko)

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

178

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter