Erdogan podal na holandského poslanca Wildersa trestné oznámenie za urážku

Recep Tayyip Erdogan (Zdroj: SITA)

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan podal trestné oznámenie na holandského poslanca Geerta Wildersa, ktorý má protiislamské postoje, po tom, čo na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter zverejnil sériu príspevkov namierenú proti nemu. V jednom zverejnil jeho karikatúru s čiapkou pripomínajúcou bombu a označil ho za teroristu.

Štátna tlačová agentúra Anadolu informovala, že Erdoganov právnik podal trestné oznámenie na generálnej prokuratúre v Ankare za “urážku prezidenta”. Tento trestný čin je v Turecku trestateľný maximálne štyrmi rokmi väzenia. Oznámenie obviňuje Wildersa z používania jazyka “urážajúceho česť a dôstojnosť nášho prezidenta a zameraného na Erdoganovu osobnosť, dôstojnosť a reputáciu”, uvádza Anadolu.

Wilders, ktorý vedie najväčšiu opozičnú stranu v holandskom parlamente a už 16 rokov žije pre svoju protiislamskú rétoriku pod prísnou ochranou, nad trestným oznámením v Turecku len “pokrčil plecami” a Erdogana označil za “nulu”. Tweety proti nemu zverejňoval aj tento týždeň.

Erdogan od ujatia sa funkcie v roku 2014 vytrvalo žaluje ľudí za údajné urážky a tisícky ľudí za ne odsúdili. Na základe obvinení z urážky Erdogana vlani v Turecku stíhali viac ako 29-tisíc ľudí, informujú noviny Birgun.

Oznámenie na Wildersa prišlo v čase, keď sa stupňuje potýčka medzi Tureckom a európskymi krajinami po komentároch tureckého prezidenta na margo jeho francúzskeho kolegu Emmanuela Macrona. Erdogan okrem iného spochybnil jeho duševné zdravie pre jeho postoj k islamu. V pondelok turecký denník Daily Sabah zverejnil snímky Wildersa a Macrona s titulkom “dve tváre nenávisti a rasizmu v Európe”.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

5

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Rakúska ministerka obrany bola pozitívne testovaná na koronavírus

Rakúska ministerka obrany bola pozitívne testovaná na koronavírus

Rakúska ministerka obrany Klaudia Tannerová bola pozitívne testovaná na koronavírus. Je už druhou členkou rakúskej vlády infikovanou novým vírusom. Rakúska tlačová agentúra APA citovala rezort obrany, ktorý v nedeľu uviedol, že ministerka sa cíti dobre a bude pracovať..

Odoberajte náš newsletter