Zásadné otázky zostali pred celoplošným testovaním nezodpovedané, upozorňuje lekárska komora

Testovanie na Covid-19 (Zdroj: SITA)

Zásadné otázky zostali pred celoplošným testovaním nezodpovedané. V tlačovej správe to konštatovala mediálna manažérka Slovenskej lekárskej komory (SLK) Nancy Závodská. Zástupcovia komory totiž predpokladali, že pred plošným testovaním prebehne odborná diskusia k cieľu a nevyhnutnosti plošného testovania. Nedostali však stále odpovede na viaceré otázky.

“Bude nás mať kto po skončení plošného testovania vyšetriť, ak sa nakazia zdravotníci, ktorí budú testovať? Dostaneme sa do ambulancie alebo do už aj tak dnes preplnených nemocníc, ak sa nám zhorší stav a budeme potrebovať hospitalizáciu? Zvládne slovenské zdravotníctvo vlnu, ktorú očakávame?” pýta sa lekárska komora.

V zálohe sú podľa SLK aj iné opatrenia, ktoré by mohli byť účinnejšie ako plošné testovanie. Komora tiež konštatovala, že lekárom aj ostatným zdravotníkom nebolo napriek apelu odborníkov z radu lekárov na Ústrednom krízovom štábe umožnené robiť testovanie na ich pracoviskách aj mimo nemocníc. “Je to veľká škoda, lebo aj týmto sme mohli predísť neúmernej koncentrácii ľudí na jednom mieste. Sme sklamaní aj postojom niektorých členov vlády k zdravotníckym pracovníkom, ako i iným účastníkom, ktorí by mali zabezpečovať testovanie,” uviedla Závodská.

Rada lekárskej komory na svojom mimoriadnom zasadnutí konštatovala, že informácie nie sú dostatočné, presvedčivé a neobsahujú odborné argumenty na zaujatie definitívneho stanoviska SLK k plošnému testovaniu na Slovensku. “Nie je doba, aby sme robili veci, ktoré nemajú zásadný vplyv na zvládnutie pandémie v tomto období a už vôbec by sme nemali robiť veci, ktoré nám odčerpávajú sily. Sily materiálne, finančné, personálne, ale i psychické. Sily, ktoré budeme potrebovať už v najbližších dňoch, týždňoch,” uzavrela mediálna manažérka SLK.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

6

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter