Vyhadzov za odignorovanie testov? Firma z Prievidze sa pracovníkom ospravedlnila

Ilustračný obrázok (Zdroj: pixabay.com)

Prievidzské pekárne a cukrárne, ktoré svojim zamestnancom listom adresovali upozornenie, že odignorovanie účasti na celoplošnom testovaní obyvateľstva môže dospieť až k ich vyhadzovu, sa ospravedlnili. List vraj nebol schválený predstavenstvom a celá situácia bola údajne výsledkom veľkého stresu, ktorý kompetentní prežívajú.

Podmienky plošného testovania, ktoré nastavila vláda, už len zo svojej podstaty vytvárajú veľké napätie medzi zamestnávateľmi a zamestnancami. K veľkému počtu očakávane pozitívne testovaných pracovníkov v rôznych sférach, ktorí poputujú do karentény, sa totiž môže pridať ešte väčšie množstvo zamestnancov, ktorí testovanie ako také odmietnu. Tým pádom je ohrozený chod mnohých firiem.

Výsledkom tejto patovej situácie bolo napríklad aj nariadenie, ktoré svojim podriadeným adresovali Prievidzské pekárne a cukrárne, pričom k podobným krokom podľa neoverených informácií na sociálnych sieťach pristúpilo viacero spoločností.

„Na obdobie nariadenej karantény, z dôvodu neúčasti na celoplošnom testovaní na COVID-19, zamestnávateľ neposkytne zamestnancovi pracovné voľno bez náhrady mzdy a neprítomnosť zamestnanca na pracovisku bude klasifikovaná ako neospravedlnená neprítomnosť v práci. Neospravedlnenú neprítomnosť v práci zamestnávateľ vyhodnotí ako závažné porušenie pracovnej disciplíny zamestnancom,“ písalo sa v rozhodnutí podniku.

Firma zároveň uviedla, že takéto závažné porušenie pracovnej disciplíny môže dospieť až k ukončeniu pracovného pomeru so zamestnancom formou výpovede. Prievidzské pekárne a cukrárne však napokon z tohto ultimáta cúvli a po medializácii prípadu vydali oficiálne stanovisko v nasledovnom znení a dodali, že sa ospravedlňujú:

„Celá záležitosť nás mrzí. Vedenie Prievidzských pekární a cukrární nikdy neuvažovalo o sankcionovaní svojich zamestnancov v súvislosti s ich dobrovoľným rozhodnutím o účasti alebo neúčasti na plošnom testovaní na COVID-19. Našich zamestnancov si vysoko vážime a snažíme sa mať čo najkorektnejšie vzájomné vzťahy. Uvedený list, ktorý nebol predstavenstvom schválený, je predovšetkým výsledkom veľkého stresu, ktorému sú už niekoľko mesiacov vedúci zamestnanci vystavení v súvislosti s prebiehajúcou pandémiou.“

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

66

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Vysnívaný dôchodok? Slováci v priemere vravia o 1200 eurách

Vysnívaný dôchodok? Slováci v priemere vravia o 1200 eurách

Slováci nie sú spokojní so svojimi dôchodkami. Väčšina by chcela mať dôchodok výrazne vyšší, ako má aktuálne alebo ako im vychádza pri dovŕšení dôchodkového veku. Vysnívaná penzia Slovákov sa pohybuje na úrovni 1 200 eur, ukázal prieskum agentúry..

Odoberajte náš newsletter