Shiffrinová avizuje návrat v novembrových slalomoch v Levi

Mikaela Shiffrin (Zdroj: SITA)

Nevyšlo jej to v závere minulej sezóny vo švédskom Aare, ani v úvode nového súťažného ročníka v rakúskom Söldene. V prvom prípade zrušil posledné preteky sezóny SP 2019/2020 koronavírus, v druhom prípade ju vyradil boľavý chrbát. Do tretice by sa však už fenomenálna americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová rada predstavila v pretekoch Svetového pohára v alpskom lyžovaní. Pauzuje v nich od tragickej smrti otca začiatkom februára 2020.

Malo by sa tak stať 21.- 22. novembra vo fínskom Levi, kde budú na programe úvodné dva ženské slalomy ročníka 2020/2021. Zároveň to znamená, že veľká súperka Petry Vlhovej bude chýbať na jedinom ženskom podujatí v paralelnom slalome v novej sezóny, ktoré sa uskutoční 13. novembra v rakúskom stredisku Lech/Zürs.

“Rehabilitujem a pracujem s fyzioterapeutom. V Levi by som mala byť naspäť. To je môj cieľ,” uviedla Mikaela Shiffrinová v rozhovore pre Olympic Channel, cituje ju aj portál ORF. “Pred Levi ešte budem musieť trochu trénovať a potom uvidím, či ešte pocítim bolesť. Myslím si však, že to už bude v poriadku,” dodala 25-ročná Shiffrinová.

Držiteľka 66 víťazstiev v pretekoch Svetového pohára a trojnásobná držiteľka veľkého glóbusu za celkový triumf v SP minulú sezónu ukončila bez zisku krištáľového glóbusu. Jej bilancia je aj tak pozoruhodná – druhé miesto v celkovom hodnotení SP, druhé v slalome, tretie v obrovskom slalome, piate v zjazde a siedme v super G.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter