Schôdza NR SR tento týždeň pokračovať nebude

Poslanci NR SR počas ustanovujúcej schôdze - Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Októbrová schôdza Národnej rady SR tento týždeň pokračovať nebude. Poslanecké grémium sa dnes uznieslo, že schôdza bude pokračovať v utorok 3. novembra o 9:00. Agentúre SITA to potvrdil predseda poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michal Šipoš.

Väčšina poslancov absolvovala v piatok 23. októbra testovanie na ochorenie COVID-19 antigénovými testami po tom, ako predseda strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba na sociálnej sieti informoval, že bol pozitívne testovaný. Ochorenie hlásia v klube hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), ĽSNS, Sme rodina a Smer-sociálna demokracia (Smer-SD).

Podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽaNO) na brífingu uviedol, že každý poslanecký klub sa mohol na grémiu vyjadriť k návrhu prerušiť schôdzu do budúceho utorka. „Mali možnosť vyjadriť sa aj nesúhlasne, takéto stanovisko sme však neobdržali,” podotkol Grendel. Ak všetci poslanci dodržia karanténu, tak v utorok 3. novembra by ich malo byť podľa neho v pléne prítomných 76 a viac. V tejto v súvislosti budú zbierať informácie od poslaneckých klubov a v utorok pred začatím rokovacieho dňa bude opäť grémium.

Podľa Grendela platí aj v prípade verejných činiteľov lekárske tajomstvo, a preto poslanci nemusia predstúpiť pred verejnosť a informovať o svojom zdravotnom stave. „Ak sa dobrovoľne rozhodnú informovať, tak je to ich slobodná vôľa, pokiaľ nemajú záujem to medializovať, tak v zmysle zákona je potrebné rešpektovať ich rozhodnutie,” vysvetlil. Reagoval tým na otázku, ako sa môže verejnosť dozvedieť informácie o zdravotnom stave poslancov.

Šéf poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš doplnil, že v ich klube registrujú dvoch pozitívne testovaných na koronavírus.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter