Nálada nemeckých exportérov sa v októbri výrazne zhoršila

Ilustračné foto (Zdroj: Pixabay.com)

Nálada nemeckých vývozcov sa v októbri výrazne zhoršila. Index exportných očakávaní priemyselných firiem krajiny, ktorý zostavuje mníchovský inštitút Ifo, klesol z 10,3 bodu na úroveň 6,6 bodu.

Rast počtu infekcií koronavírusom vo svete spôsobil v nemeckom exportnom odvetví zvýšenie znepokojenia, uviedol inštitút v správe, ktorú zverejnil v utorok.

Zmenšenie vývozu predpokladajú výrobcovia potravín a nápojov. Pesimistický pohľad na vývoj na zahraničných trhoch majú aj producenti textilu a odevov. Naopak, exportné očakávania výrobcov elektroniky a optiky sa zreteľne zlepšili.

Rast predaja na zahraničných trhoch predpokladá aj nemecký chemický priemysel. Ukazovateľ vývozných očakávaní v tomto segmente stúpol na najvyššiu úroveň od decembra 2018.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Rakúska ministerka obrany bola pozitívne testovaná na koronavírus

Rakúska ministerka obrany bola pozitívne testovaná na koronavírus

Rakúska ministerka obrany Klaudia Tannerová bola pozitívne testovaná na koronavírus. Je už druhou členkou rakúskej vlády infikovanou novým vírusom. Rakúska tlačová agentúra APA citovala rezort obrany, ktorý v nedeľu uviedol, že ministerka sa cíti dobre a bude pracovať..

Odoberajte náš newsletter