Výbuch bomby v pakistanskej škole zabil sedem študentov, 112 zranil

Imran Chán (Zdroj: SITA)

Najmenej sedem študentov zomrelo a ďalších 112 osôb utrpelo zranenia, keď v utorok ráno v islamskej škole v pakistanskom Pešávare vybuchla bomba. Stalo sa tak počas prednášky prominentného učenca o Koráne, uviedol hovorca miestnej polície s tým, že vyšetrovanie naznačuje, že zariadenie explodovalo niekoľko minút po tom, ako niekto nechal v madrase tašku. Podľa polície pri útoku explodovalo prinajmenšom päť kilogramov výbušnín.

Niekoľko zranených študentov je v kritickom stave a nemocniční predstavitelia predpokladajú, že počet obetí by mohol ešte stúpnuť. Podľa úradov sú zranení aj niektorí študenti z Afganistanu, učitelia aj ďalší zamestnanci madrasy. Či je medzi zranenými aj spomínaný prednášateľ Rahimulláh Hakkání, nie je známe.

Jeden zo svedkov, 24-ročný Saíd Ulláh, povedal, že v prednáškovej hale bolo v čase výbuchu do 500 študentov. Pakistanský premiér Imran Chán útok na školu odsúdil a požiadal úrady, aby obetiam zaistili čo najlepšiu lekársku pomoc.

Útok sa stal niekoľko dní po tom, čo pakistanská tajná služba upozornila, že by militanti mohli zaútočiť na verejné miesta a dôležité budovy po celom Pakistane. K incidentu v Pešávare sa zatiaľ nikto neprihlásil.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Rakúska ministerka obrany bola pozitívne testovaná na koronavírus

Rakúska ministerka obrany bola pozitívne testovaná na koronavírus

Rakúska ministerka obrany Klaudia Tannerová bola pozitívne testovaná na koronavírus. Je už druhou členkou rakúskej vlády infikovanou novým vírusom. Rakúska tlačová agentúra APA citovala rezort obrany, ktorý v nedeľu uviedol, že ministerka sa cíti dobre a bude pracovať..

Odoberajte náš newsletter