Kollár (Za ľudí): Ak vyjdú okolnosti testovania najavo, neostane tu kameň na kameni. Podľa Naďa vyplakáva

Miroslav Kollár (Zdroj: facebook.com)

Primátor Hlohovca a poslanec strany Za ľudí Miroslav Kollár označil ideu plošného testovania obyvateľstva za viac ako politické, než odborné rozhodnutie. Vládu implicitne obvinil z nerešpektovania ústavy a myslí si, že ak vyjdú najavo okolnosti operácie, neostane tu kameň na kameni. Zodpovedný minister Jaroslav Naď si myslí, že preháňa a vraj by bolo fajn makať a nevyplakávať na sociálnej sieti. Primátor podľa neho buď nemá informácie alebo klame.

Nápad s celoplošným testovaním obyvateľstva, ktorého pilotnú fázu už majú niektoré severné a východné okresy za sebou a nasledovné dni čaká zvyšok krajiny, sa nestretáva s pochopením aj niektorých členov koalície.

Obzvlášť tvrdo ho okomentoval primátor Hlohovca a poslanec strany Za ľudí, svojho času ašpirujúci na predsednícke kreslo, Miroslav Kollár. Svoje výhrady zhrnul v pondelok večer na sociálnej sieti.

Je to viac politické ako odborné

V úvode svojho vyjadrenia tlmočí obavy, že toto rozhodnutie samosprávy vláde spočítajú. A na základe informácií, ktoré vraj ako primátor má o stave a príprav celej operácie, považuje plošné testovanie za „zlé“ a skôr ako o odborné rozhodnutie údajne ide o rozhodnutie „politické“.

„Hovorím to pri plnom vedomí. Áno, ako primátor urobím všetko pre to, aby plošné testovanie prebehlo tak, aby bolo pre všetkých, čo sa ho zúčastnia, bezpečné. Nie pre tých, čo si to vymysleli. Urobím to pre ľudí, ktorí budú pracovať na odberných miestach, pre našich občanov a pre zdravotníkov v nemocniciach, aby sme oddialili kolaps v nemocniciach,“ pokračuje a naznačuje, že ho sabotovať i tak nebude.

Neostane tu kameň na kameni

Z pozície šéfa radnice píše, že samosprávy to nakoniec zvládnu a to aj napriek tomu, že sa až v nedeľu večer dozvedeli, že všetko prebehne inak, ako si mysleli a že si majú v podstate všetko zabezpečiť sami.

„Úprimne, neočakávam už nič, len to, že v sobotu ráno príde vojak s testami a certifikátmi. A že si to tam celé odstojí a bude niesť zodpovednosť za dianie na každom odbernom mieste. Také odberné miesto, kde zodpovedná osoba z OS SR nebude, neotvorím. Samospráva ale nie je slúžka centrálnej vlády. Treba si prečítať ústavu. A keď raz vyjdú najavo okolnosti prípravy tejto „operácie“, nezostane kameň na kameni,“ uzatvára Kollár.

Naď: Už to preháňaš, vyplakávaš na FB

Táto kritika ale nenechala chladným ministra obrany Jaroslava Naďa z OĽaNO, ktorý priamo pod status Kollárovi odkázal, že „už to preháňa“. Celá Orava a Bardejov podľa neho ocenili, čo všetko rezort zabezpečil, a Kollár si aj napriek informáciám od Únie miest Slovenska a ZMOSu vraj stále „ide svoje“.

„Niekedy už by bolo aj fajn povedať si, že idem makať a nie stále vyplakávať na FB. Väčšiu politickú reklamu si urobíš hladkým priebehom, ako vyplakávaním v médiách,“ odkazuje mu Naď s tým, že buď klame alebo nemá potrebné informácie.

Zlomí nám to krk

„Ja som primátor, mám zodpovednosť za mojich ľudí. Do konca týždňa máme všetci čo robiť. Potom sa o tom môžeme porozprávať. Stačí ľuďom pustiť záznam z porady primátorov nielen po dnešnom krízovom štábe a pochopia. Toto nám zlomí krk všetkým a ty to vieš. Tu ďalej túto debatu viesť nebudem,“ odvetil mu Kollár.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

505

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter