Matovič: Rozmýšľam, čo som to spôsobil. Ťažko sa mi dýcha

Predseda vlády SR Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Slovensko čaká najbližší víkend celoplošné testovanie, ktoré sa dotkne všetkých oblastí krajiny. O tom, ako tento počin dopadne, polemizuje na sociálnej sieti predseda vlády Igor Matovič, ktorý to označuje za najzložitejšiu logistickú operáciu v dejinách Slovenska.

„Práve skončila koaličná rada, sadol som si do auta na ceste domov … a rozmýšľam, čo som to spôsobil. Na začiatku som pomaly s ostychom o pláne celoplošného testovania povedal kolegom na koaličnej rade,“ píše s tým, že po testovaní na Orave a v Bardejove má Slovensko za sebou úspešný test.

Pripomína, že to bude najťažšia a najzložitejšia logistická udalosť, akú kedy naša vlasť realizovala. „A mne len pri pomyslení na ňu sa akosi ťažko dýcha a neustále myslím na dvoch ľudí – na ministra obrany a náčelníka Generálneho štábu, na Jara Naďa a generála Zmeka,“ dodáva premiér.

Žiada od občanov, aby týmto dvom ľuďom pomohli. Či už priamo, ako zdravotníci či dobrovoľníci, alebo nepriamo, nech dohovoria „starostovi či primátorovi“, nech „nevyplakáva, nehádže polená a radšej pomôže“. Zároveň pochválil ľudí z Oravy a bardejovského okresu za hladký priebeh testovania.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

51

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter