V Nórsku sa bude môcť zhromažďovať maximálne 50 ľudí

Ilustračný obrázok (Zdroj:SITA)

Nórsko pre pandémiu koronavírusu znížilo povolený počet ľudí na verejných zhromaždeniach na 50 z doterajších 200. Informovala o tom v pondelok premiérka Erna Solbergová.

Vláda krajiny zároveň vyzvala obyvateľov, aby doma nemali naraz viac ako päť hostí. Nové obmedzenia začnú platiť od utorkovej polnoci a majú trvať do začiatku decembra, ale v prípade nutnosti sa ich platnosť môže predĺžiť.

Obmedzenie zhromažďovania prichádza v čase, kedy firmy v Nórsku zvyčajne organizujú predvianočné večierky. V krajine doteraz zaregistrovali 17 908 prípadov ochorenia COVID-19, pričom 279 ľudí ochoreniu podľahlo.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter