Predaj nových domov na americkom trhu bol vyšší ako pred rokom

(Zdroj: pixabay.com)

Predaj nových domov v USA v septembri oslabil o 3,5 percenta na sezónne upravenú ročnú mieru 959-tisíc bytových jednotiek, keďže vysoká nákupná aktivita, ktorá bola na trhu v lete, sa zmiernila. Informovalo o tom v pondelok americké ministerstvo obchodu.

Rezort ale uviedol, že napriek miernemu poklesu bol septembrový predaj nových domov o 32,1 percenta vyšší ako pred rokom. Mediánová cena nového domu na trhu USA bola podľa údajov ministerstva obchodu na úrovni 326 800 dolárov.

Predpokladá sa, že pandémia koronavírusu pravdepodobne začína na trh negatívne vplývať, keďže prišli chladnejšie mesiace a počet prípadov koronavírusu v USA stúpa. “Silný dopyt a nízke úroky pri hypotekárnych úveroch síce predaj domov podporujú, ale opätovný rast počtu ochorení COVID-19 a slabý trh práce predstavujú riziká,” uviedla Nancy Vanden Houtenová zo spoločnosti Oxford Economics.
(1 EUR = 1,1856 USD)

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter