Akademický senát STU rokuje o odvolaní rektora, médiám zakázali zhotovovať audiovizuálne záznamy

Rektor Slovenskej technickej univerzity v Bratislave Miroslav Fikar počas vymenovania rektorov vysokých škôl prezidentom SR (Zdroj: SITA)

Akademický senát Slovenskej technickej univerzity (AS STU) v Bratislave momentálne rokuje o odvolaní rektora Miroslava Fikara z funkcie, zhotovovanie akýchkoľvek audiovizuálnych záznamov zo zasadnutia bolo však médiám zakázané. Predseda AS STU Marián Peciar toto rozhodnutie odôvodnil tým, že je zabezpečené živé vysielanie.

Vo svojom profile na sociálnej sieti o tom informuje redaktorka zo Sme Zuzana Kovačič Hanzelová, ktorej je spolu s redaktorom Filipom Hankerom zo Živé.sk na zasadnutí senátu. Prítomný je aj podpredseda Národnej rady SR a vládnej strany Za ľudí Juraj Šeliga.

Podľa informácií Denníka N sú medzi dôvodmi na odvolanie rektora aj nezvládnutie situácie na Fakulte informatiky a informačných technológií (FIIT) STU či vytvorenie klastra s Univerzitou Komenského (UK) v Bratislave a Slovenskou akadémiou vied (SAV).

Šéfredaktorka časopisu Spektrum STU Katarína Macková pred zasadnutím informovala, že zasadanie senátu bude prístupné verejnosti v zmysle vydaných opatrení pre zasadnutia AS STU v čase pandemickej situácie a opatrení vydaných Úradom verejného zdravotníctva SR zo 14. októbra pri ohrození verejného zdravia. V sále nakoniec mohlo byť vzhľadom na jej kapacity prítomných 81 ľudí. Platila tiež povinnosť preukázať sa negatívnym antigénovým alebo PCR testom na ochorenie COVID-19.

Miroslav Fikar vo svojom profile na sociálnej sieti uviedol, že verí v dobrý výsledok zasadnutia a v to, že väčšina v univerzitnom senáte nedovolí, aby došlo k odvolaniu na základe predloženého návrhu. Zároveň sa poďakoval dekanom Fakulty architektúry a dizajnu a Stavebnej fakulty STU za podporné slová, profesorom STU za ich výzvy k odmietnutiu návrhu predsedníctva a študentom za podporu. Vďaku vyjadril aj všetkým, ktorí podpísali petíciu proti jeho odvolaniu. Momentálne má viac ako 2 250 podpisov.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Vysnívaný dôchodok? Slováci v priemere vravia o 1200 eurách

Vysnívaný dôchodok? Slováci v priemere vravia o 1200 eurách

Slováci nie sú spokojní so svojimi dôchodkami. Väčšina by chcela mať dôchodok výrazne vyšší, ako má aktuálne alebo ako im vychádza pri dovŕšení dôchodkového veku. Vysnívaná penzia Slovákov sa pohybuje na úrovni 1 200 eur, ukázal prieskum agentúry..

Odoberajte náš newsletter