Biden označil Rusko za najväčšiu hrozbu pre USA. Kremeľ hovorí o vytváraní absolútnej nenávisti

Joe Biden (Zdroj: SITA)

Americký prezidentský kandidát Joe Biden označil Rusko za najväčšiu hrozbu pre bezpečnosť USA. Kremeľ sa voči imidžu vytvárania nepriateľa ohradzuje a vraví o vytváraní absolútnej nenávisti voči Rusku.

Vzťah k Rusku hral veľmi dôležitú úlohu už v amerických prezidentských voľbách v roku 2016. Inak tomu nie je ani po štyroch rokoch, kedy Donald Trump o kreslo formálne najmocnejšieho človeka planéty nesúperí s Hillary Clintonovou, ale s Joeom Bidenom.

Práve druhý menovaný demokratický kandidát totiž doslova pred pár hodinami vyhlásil, že Rusko je najväčšou hrozbou pre bezpečnosť Spojených štátov. Vo veľkej miere tým zopakoval svoj výrok z roku 2017, kedy sa pre zmenu nechal počuť, táto krajina je rovno hrozbou pre celý medzinárodný poriadok.

Protistrana oponuje

„Tak to vôbec nie je, vôbec s tým nesúhlasíme,“ vyhlásil na margo Bidenovho výroku v pondelok pred novinármi hovorca ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov.

„Môžeme len vyjadriť poľutovanie nad tým, že sa takýmto spôsobom vytvára absolútnu nenávisť voči Ruskej federácii a že naša krajina je predstavovaná ako nejaký nepriateľ,“ dodal hovorca.

Rozhodne sa už čoskoro

Americké prezidentské voľby sa tento rok uskutočnia v utorok, tretieho novembra. Podľa celoštátnych prieskumov má mierne navrch práve Joe Biden. Podobné dáta však vychádzali aj v roku 2016 v prospech Clintonovej. Odborníci teda prízvukujú, že ešte nič nie je rozhodnuté.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

4

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Rakúska ministerka obrany bola pozitívne testovaná na koronavírus

Rakúska ministerka obrany bola pozitívne testovaná na koronavírus

Rakúska ministerka obrany Klaudia Tannerová bola pozitívne testovaná na koronavírus. Je už druhou členkou rakúskej vlády infikovanou novým vírusom. Rakúska tlačová agentúra APA citovala rezort obrany, ktorý v nedeľu uviedol, že ministerka sa cíti dobre a bude pracovať..

Odoberajte náš newsletter