Šeliga: Kováčik musí prísť o bezpečnostnú previerku a skončiť ako špeciálny prokurátor!

Juraj Šeliga (Zdroj: SITA)

“Zákon hovorí jasne – špeciálny prokurátor musí mať bezpečnostnú previerku. Ak previerku nemá – prestáva byť špeciálnym prokurátorom zo zákona. Keďže pán Kováčik bol vzatý do väzby – podal som dnes na Národný bezpečnostný úrad SR podnet, za účelom preverenia bezpečnostnej previerky špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika,” povedal podpredseda NR SR Juraj Šeliga.

Podľa podpredsedu NR SR, zrušenie bezpečnostnej previerky nie je samoúčelné. Ak Kováčikovi zrušia bezpečnostnú previerku, prestane spĺňať zákonné predpoklady na funkciu špeciálneho prokurátora, a tým pádom o túto funkciu príde. “Kováčik sa nechce vzdať svojej funkcie preto musíme konať a využiť všetky zákonné prostriedky na to, aby mu funkcia špeciálneho prokurátora zanikla”, konštatoval Juraj Šeliga.

Podpredseda NR SR Šeliga v minulosti viackrát vyzýval Dušana Kováčika, aby sa funkcie špeciálneho prokurátora vzdal. “Evidentne nie je slobodný a stále sa tejto funkcie „musí“ držať. Preto musia konať ďalšie orgány, aby konečne začal na Slovensku platiť zákon pre všetkých rovnako,” vyhlásil Šeliga.

“Som presvedčený, že špeciálny prokurátor, ktorý bol obvinený zo založenia a zosnovania zločineckej skupiny, z korupcie a vynášania utajovaných skutočností a ktorý je podozrivý, že pomáhal mariť vyšetrovanie prípravy vraždy musí byť príslušnými orgánmi urýchlene opätovne preverený a o bezpečnostnú previerku NBÚ musí prísť. Je neprijateľné, aby mal bezpečnostnú previerku človek, ktorý je vo väzbe! Neviem si predstaviť, že by človek, obvinený a podozrivý z takejto trestnej činnosti a ktorého súd zobral do vyšetrovacej väzby mal aj naďalej prístup k prísne tajným informáciám a štát k nemu pristupoval ako k osobe bezpečnostne spoľahlivej. Som presvedčený, že Dušan Kováčik nespĺňa predpoklady na udelenie bezpečnostnej previerky a táto by mu mala byť bezodkladne zrušená! Verím, že NBÚ bude v tejto veci konať!” povedal v súvisosti s kauzou Kováčik podpredseda NR SR Juraj Šeliga.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter