Blaha o Kollárovej autonehode s misskou v štátnej limuzíne: Je to arogancia, ktorá nemá obdoby

Predseda NR SR Boris Kollár (Zdroj: SITA)

Štátna limuzína neslúži na prevážanie frajeriek, Kollár sa svojím konaním vysmieva vládnym nariadeniam a nabáda ľudí na ich porušovanie a vysmieva sa tiež všetkým ľuďom, ktorí zažívajú kvôli pandémii ťažké časy a obmedzujú sa, myslí si poslanec Ľuboš Blaha o autonehode Borisa Kollára za prítomnosti missky. Zo strany Kollára je to podľa neho papalášizmus, ktorý nemá obdoby, a predseda parlamentu by mal uvažovať nad demisiou.

Predseda parlamentu Boris Kollár mal v sobotu vážnu dopravnú nehodu v Bratislave. Pri nehode sa zranil aj Kollárov vodič a ochrankár, ktorý podľa ministra Milana Krajniaka (Sme rodina) zachránil Kollárovi život, pretože mu vytiahol zapadnutý jazyk. V aute však neboli jediní.

Portál Pluska uvádza, že počas nehody bola s Kollárom v aute bývalá finalistka Miss Universe SR Miroslava Fabušová, ktorá sa aktuálne nachádza na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Denník Pravda uviedol, že Kollár má zlomený druhý krčný stavec, ako aj vážnu zlomeninu kľúčnej kosti, preto bude musieť byť operovaný.

Kritika od opozície

V prvom momente politici na sociálnych sieťach hromadne želali Kollárovi skoré uzdravenie a písali, že ich jeho vážny zdravotný stav znepokojuje.

Situácia sa otočila po tom, čo na povrch vyplávali okolnosti autonehody, a síce prítomnosť bývalej missky, ktorá v štátnej limuzíne počas lockdownu a zákazu vychádzania nemala čo robiť.

Po stabilizácii zdravotného stavu Kollára udalosti okomentoval opozičný poslanec Ľuboš Blaha (SMER-SD), podľa ktorého je potrebné zamerať sa na politické okolnosti tejto autonehody.

Prečo Kollár zneužíva svoje právomoci?

Za úplne jasnú považuje Blaha skutočnosť, že spomínaní dvaja v aute nepreberali záležitosti, ktoré by súviseli s výkonom pracovných povinností predsedu parlamentu, takže Kollár nesmel na ich stretnutie využiť štátnu limuzínu.

“Štátna limuzína má byť využívaná na štátne účely. Nie na rande. Boris Kollár si v nej nemá čo prevážať frajerky. Pri všetkej úcte k bývalej finalistke Miss Universe, celkom zjavne to nie je kráľovná Alžbeta. A štátna limuzína bola zneužitá na Borisove bakchanálie. U pána predsedu zjavne opäť nezvíťazil mozog. Ale “srdce”.”

Porušili nariadenia

Poslanec ďalej pripomína, že stretnutie Kollára s misskou sa stalo počas celoštátneho lockdownu, kedy Slováci minimalizujú svoje styky s inými a snažia sa väčšinu času tráviť doma.

“Predseda parlamentu sa vysmieva vládnym opatreniam proti pandémii. Vysmieva sa zákazu vychádzania. Vysiela signál verejnosti, aby ľudia ďalej randili s cudzími ľuďmi, užívali si život mimo domova, potenciálne šírili covid,” píše.

Toto nemá obdobu

Kollárova nehoda je za takýchto okolností podľa Blahu čírym výsmechom všetkým ľuďom, ktorí v dôsledku opatrení prišli o prácu a živoria, zatiaľ čo on pokojne porušuje nariadenia a užíva si život, akoby pandémia neexistovala.

“V tom istom čase, keď svojimi opatreniami likvidujú zamestnancov či obchodníkov, Boris Kollár celému Slovensku ukazuje, ako má na saláme. Tlieskame – toto je fakt príklad hodný nasledovania.”

Kollár by mal podľa jeho slov zvážiť demisiu, pretože “toto je od neho taký papalášizmus a taká arogancia, že to nemá obdoby”.

https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2778166402421921

— EST

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

189

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter