Počas pilotnej fázy plošného testovania doteraz identifikovali 5 298 infekčných ľudí

Odberové miesto na testovanie pacientov na ochorenie COVID-19 (Zdroj: SITA)

Pilotnú fázu plošného testovania na ochorenie COVID-19 absolvovalo doteraz 136 904 ľudí. O výsledkoch k 17:00 informoval v mimoriadnom spravodajstve TV JOJ minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

“Z otestovaných ľudí bolo 5 298 identifikovaných ako infekčných, ich celkový percentuálny podiel je 3,87 percenta,” uviedol Naď. Zároveň doplnil, že percento infekčných osôb naznačuje, že v testovaných regiónoch môže byť až 10 % nakazených.

Samotná pilotná fáza testovania dopadla podľa ministra obrany nad očakávania dobre. “Občania boli veľmi zodpovední,” povedal s tým, že dúfa, že podobne bezproblémovo prebehne aj celoštátne testovanie. Spokojnosť s priebehom testovania vyjadril aj predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO). “Ozbrojené sily to vzorovo dokázali zorganizovať,” povedal.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) v tejto súvislosti povedal, že najbližšie dva týždne ešte očakáva nárast počtu prípadov nákazy. “Nič lepšie sme v tejto situácii nemohli urobiť,” povedal v súvislosti s testovaním. Na celoštátne testovanie sa podľa ministra ako dobrovoľníci prihlásilo už 28 000 osôb, z nich väčšina zdravotníkov.

Trojdňové testovanie v oravských okresoch Tvrdošín, Námestovo a Dolný Kubín a tiež v bardejovskom okrese na východe Slovenska je pilotnou akciou operácie Spoločná zodpovednosť, ktorá bude pod gesciou Ministerstva obrany SR pokračovať celoslovenským testovaním počas nasledujúcich dvoch víkendov.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Vysnívaný dôchodok? Slováci v priemere vravia o 1200 eurách

Vysnívaný dôchodok? Slováci v priemere vravia o 1200 eurách

Slováci nie sú spokojní so svojimi dôchodkami. Väčšina by chcela mať dôchodok výrazne vyšší, ako má aktuálne alebo ako im vychádza pri dovŕšení dôchodkového veku. Vysnívaná penzia Slovákov sa pohybuje na úrovni 1 200 eur, ukázal prieskum agentúry..

Odoberajte náš newsletter