Rusko prekročilo hranicu 1,5 milióna potvrdených prípadov

Ruskí zdravotníci počas pandémie ochorenia Covid-19 (Zdroj: SITA)

Od začiatku pandémie v krajine na ochorenie COVID-19 zomrelo viac ako 26 tisíc ľudí.

Počet potvrdených prípadov koronavírusu v Rusku v nedeľu prekročil hranicu 1,5 milióna po tom, ako úrady nahlásili 16 710 nových infekcií. Celkový počet nákaz v krajine je štvrtý najvyšší na svete. Od začiatku pandémie v Rusku na ochorenie COVID-19 zomrelo viac ako 26 tisíc ľudí. Od nedele minulého týždňa v krajine hlásia denne vyše 15-tisíc nových prípadov, čo je podstatne viac ako na jar, kedy maximálny denný počet nových nákaz bol 11 656.

Napriek prudkému zvýšeniu počtu denných infekcií ruské úrady opakovane odmietli myšlienku uvalenia nového lockdownu alebo zatvorenia firiem. Predstavitelia niektorých ruských regiónov však vyzvali starších ľudí, aby zostávali doma, a zamestnávateľov požiadali, aby aspoň časť ich zamestnancov pracovala z domu. V niekoľkých regiónoch uzavreli nočné kluby a obmedzili otváracie hodiny reštaurácií a barov.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

3

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter