Situáciu v súvislosti s novým koronavírusom bude vláda aj pri plošnom testovaní každý týždeň prehodnocovať, uviedol Naď

Minister obrany Jaroslav Naď (Zdroj: SITA)

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) v diskusnej relácii TV Markíza Na telo povedal, že pri plošnom testovaní zatiaľ evidujú 24-tisíc dobrovoľníkov, ktorí sa nahlásili do dobrovoľníckeho formulára.

Situáciu v súvislosti s novým koronavírusom bude vláda aj pri plošnom testovaní každý týždeň prehodnocovať. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) to uviedol v diskusnej relácii TV Markíza Na telo. Pri plošnom testovaní sa chcú vyhnúť tomu, aby zdravotníkom pomoc nariadili. Zatiaľ evidujú 24-tisíc dobrovoľníkov, ktorí sa nahlásili do dobrovoľníckeho formulára. Drvivá väčšina z nich sú podľa slov ministra obrany zdravotníci. Podpredseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Juraj Blanár povedal, že ich strana sa na plošnom testovaní nezúčastní a otestovať sa dajú PCR testami.

V pondelok 26. októbra dostanú podľa Naďa všetci poslanci Národnej rady SR výzvu, aby pomohli s celoplošným testovaním. Výzva je určená najmä lekárom a zdravotníkom. „Som zvedavý, ako zodpovedne sa k tomu postavia predstavitelia Hlasu, Smeru a aj lekári, ktorí sú v iných stranách,“ povedal Naď.

Kým Naď povedal, že antigénové testy dokážu zachytiť tých najinfekčnejších, aj ak sú bezpríznakoví, čo podľa neho potvrdilo testovanie, Blanár upozornil na falošnú negativitu. Niektorí ľudia si podľa podpredsedu Smeru môžu preto myslieť, že sú negatívni a môžu tak ohroziť okolie. Naď podotkol, že aj preto sa bude testovať v dvoch kolách, v prípade Oravy a Bardejova to bude v troch kolách.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter