Ministerstvo školstva by malo do konca roka pripraviť návrh na optimalizáciu siete základných škôl, tvrdia analytici

Ilustračné foto (Zdroj: Pixabay.com)

Implementačná jednoka poukázala, že racionalizáciou siete základných škôl sa mohlo v roku 2020 dosiahnuť úspora osem miliónov eur.

Do konca roka by malo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR pripraviť návrh na optimalizáciu siete základných škôl. Vyplýva to z priebežnej implementačnej správy za rok 2020 v rámci projektu Hodnota za peniaze, ktorá hodnotí opatrenia šesť mesiacov po ich zavedení. Na základe tohto návrhu by sa mala vyčísliť plánovaná úspora tohto opatrenia. Podľa analytikov Implementačnej jednotky racionalizáciou siete základných škôl malo ministerstvo školstva v roku 2020 dosiahnuť úsporu osem miliónov eur.

Analytici poukázali, že v oblasti racionalizácie stredných škôl ministerstvo začalo konať. Ministerstvo v tejto veci podnietilo spoluprácu s vyššími územnými celkami v júni 2020. Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) vtedy uviedol, že takto ušetrené peniaze chcú nasmerovať naspäť do škôl vo forme investícií. Ich plán je zamerať sa na školy, ktoré sa dlhodobo nezhodujú s demografickým vývojom a aj na tie, ktoré ponúkajú výrazne vyšší počet voľných miest, ako je dopyt po danom štúdiu. Znížením počtu škôl by aj podľa analytikov z Útvaru hodnoty za peniaze pri Ministerstve financií SR mohol štát ušetriť.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter