Opakované nominovanie Kotlebu do čela parlamentného výboru svedčí podľa politologičky o veľkej kríze osobností v ĽSNS

Marian Kotleba (Zdroj: SITA)

V doterajších voľbách sa poslancom Národnej rady SR nepodarilo zvoliť Mariana Kotlebu do čela osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti vojenského spravodajstva, problém s ním majú predovšetkým koaliční poslanci.

Opakované nominovanie predsedu opozičnej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Mariana Kotlebu do čela osobitého kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti vojenského spravodajstva svedčí o veľkej kríze osobností v ĽSNS. Pre agentúru SITA to uviedla politologička Renáta Dulinová Bzdilová z Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

Poslanci Národnej rady SR (NR SR) majú na aktuálnej 16. schôdzi voliť predsedu spomínaného parlamentného výboru. Kotlebovci do tejto funkcie už po niekoľký raz navrhli svojho straníckeho šéfa. V doterajších voľbách sa totiž členom zákonodarného orgánu nepodarilo zvoliť Kotlebu do čela výboru, problém s ním majú predovšetkým koaliční poslanci.

Politologička zdôraznila, že Kotleba bol na tento post niekoľkokrát nominovaný a niekoľkokrát neprešiel. „Pred časom bol dokonca Špecializovaným trestným súdom neprávoplatne odsúdený za podporu a propagáciu skupín smerujúcich k potláčaniu základných ľudských práv na štyri roky a štyri mesiace väzenia, proti ktorému sa odvolal. ĽSNS trpí skutočne veľkou krízou osobností, ak nemôže navrhnúť niekoho, kto nemá rôznymi kauzami ,pošramotenú´ minulosť a bez problémov by prešiel,“ priblížila.

Parlamentný výbor nemá svoje vedenie už niekoľko mesiacov. Táto patová situácia podľa Dulinovej Bzdilovej nikomu neprospieva. Ak má strana ĽSNS podľa jej slov skutočný záujem, aby Slovenská republika prosperovala, je vhodné, aby navrhli iného kandidáta. „V prípade, ak tak neurobia, je to len znak ich neústupčivosti a robenia politických ramien. Skutočný záujem o fungovanie tohto výboru teda z ich strany nie je,“ myslí si politologička.

Vedenie výboru na kontrolu činnosti vojenského spravodajstva patrí na základe dohody medzi parlamentnými politickými stranami práve opozícii. Dohody sa majú podľa politologičky dodržiavať a plniť. Riešenie vidí taktiež v tom, že ak strana ĽSNS bude robiť aj naďalej obštrukcie, daný výbor opozícii zostane, no inej politickej strane. „V čase pandémie koronavírusu potrebujeme, aby fungovali všetky zložky štátu a aj tak budeme mať čo robiť, aby sme to s čo najmenšími škodami ustáli,” uzavrela Dulinová Bzdilová.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

3

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter