Obchodná a priemyselná komora žiada, aby firmy s viac ako 250 zamestnancami mohli svojich pracovníkov testovať samy

Odberové miesto na testovanie pacientov na ochorenie COVID-19 (Zdroj: SITA)

Podľa požiadaviek podnikateľských subjektov v Slovenskej obchodnej a priemyselnej komore by mal štát poskytnúť firmám s viac ako 250 zamestnancami k dispozícii testy kúpené z peňazí daňových poplatníkov.

Slovenská obchodná a priemyselná komora (SOPK) žiada, aby firmy s viac ako 250 zamestnancami mohli svojich pracovníkov testovať samy, s tým, že takéto testovanie bude uznané za rovnocenné s testovaním, ktoré realizuje ministerstvo zdravotníctva. Podľa požiadaviek podnikateľských subjektov by mal štát týmto firmám poskytnúť testy už kúpené z peňazí daňových poplatníkov. V tlačovej správe o tom informovala tlačová tajomníčka SOPK Bibiána Gunišová.

Ako SOPK vysvetľuje, takýmto spôsobom testovania vo firmách s viac ako 250 zamestnancami by sa nielen organizačne odľahčilo celoplošné testovanie, ale zároveň by sa znížila koncentrácia ľudí na jednom mieste počas celoplošného testovania, a tým aj riziko možnej nákazy.

Pilotné testovanie ľudí na ochorenie COVID-19 sa uskutočňuje od piatku 23. do nedele 25. októbra v okresoch Tvrdošín, Námestovo, Dolný Kubín a Bardejov. Celoplošné testovanie na celom území Slovenska bude dva víkendy po sebe od 30. októbra do 1. novembra a následne od 6. až 8. novembra.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

3

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter