Farmaceutické spoločnosti obnovujú v USA testovanie vakcín proti Covid-19

Ilustračné foto (Zdroj: SITA)

Testovanie potenciálnej vakcíny spoločnosti AstraZeneca sa už skôr obnovilo vo Veľkej Británii, Brazílii, Južnej Afrike a Japonsku.

Americký Úrad pre kontrolu potravín a liekov (FDA) povolil farmaceutickým spoločnostiam AstraZeneca a Johnson & Johnson obnovenie testov vakcín proti koronavírusu v USA. Testovanie potenciálnej vakcíny firmy AstraZeneca sa pozastavilo začiatkom septembra a výrobca liekov Johnson & Johnson štúdiu prerušil na začiatku minulého týždňa. Obe firmy zaznamenali prípad, keď sa u dobrovoľníka zúčastňujúceho sa testovania objavili vážne zdravotné problémy.

Dočasné pozastavenie testovania liekov a vakcín je relatívne bežné. V každom testovaní sa totiž zúčastňujú tisíce ľudí a je pravdepodobné, že niekto ochorie. Prerušenie štúdie výskumníkom umožňuje prešetriť, či ochorenia je vedľajším účinkom alebo ide o zhodu okolností.

Testovanie potenciálnej vakcíny spoločnosti AstraZeneca sa už skôr obnovilo vo Veľkej Británii, Brazílii, Južnej Afrike a Japonsku. “Opätovný štart klinických skúšok vo svete je skvelou správou, keďže nám to umožňuje pokračovať v snahe vyvinúť vakcínu, aby sme pomohli poraziť túto hroznú pandémiu,” uviedol vo vyhlásení generálny riaditeľ firmy AstraZeneca Pascal Soriot.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter