V testovaných okresoch zachytili zdravotníci do 17. hodiny 1 506 infekčných ľudí

Testovanie na Covid-19 (Zdroj: SITA)

V štyroch celoplošne testovaných okresoch Tvrdošín, Námestovo, Dolný Kubín a Bardejov zachytili zdravotníci do 17:00 h 1 506 infekčných ľudí. Premiér tiež uviedol, že PCR testovanie je 20-krát účinnejšie.

Zdravotníci do sledovaného času otestovali celkovo 41 433 ľudí. Premiér Igor Matovič do konca dnešného testovania (20:00) očakáva pretestovanie 60 tisíc ľudí.

Je to tretina z celkové počtu plánovane otestovaných ľudí v spomínaných štyroch okresoch. Stupeň infekčnosti je 3,63 %, teda každý približne 28. človek na Orave a v Bardejove je infekčný, navyše každý 10. človek v týchto štyroch okresoch je pozitívny, konštatoval to v piatok na mimoriadnom brífingu premiér Igor Matovič.

“Porovnal som štyri okresy, ktoré dnes boli prvý deň testované. Porovnával som výsledky aj s PCR testami. Klasickým PCR testovaním sme za jeden deň v týchto štyroch okresoch schopní identifikovať 230 pozitívnych za deň. Tretina z tých ľudí je infekčných (75). Dnes do 17:00 sme v týchto štyroch okresoch identifikovali 1 506 infekčných ľudí, čo je 20-krát viac ako klasickým postupom cez testovanie PCR. A to tam máme tri hodiny rezervu. Tento spôsob identifikovania infekčných ľudí je teda 25-krát účinnejší ako doteraz máme,” uviedol v piatok premiér.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Vysnívaný dôchodok? Slováci v priemere vravia o 1200 eurách

Vysnívaný dôchodok? Slováci v priemere vravia o 1200 eurách

Slováci nie sú spokojní so svojimi dôchodkami. Väčšina by chcela mať dôchodok výrazne vyšší, ako má aktuálne alebo ako im vychádza pri dovŕšení dôchodkového veku. Vysnívaná penzia Slovákov sa pohybuje na úrovni 1 200 eur, ukázal prieskum agentúry..

Odoberajte náš newsletter