Pretestovanie by mohlo byť podľa ministra Krajčího úspešné a dosiahnuť vysoké percento

Marek Krajčí (Zdroj: SITA)

Plošné testovanie v doterajších štyroch okresoch podľa ministra zdravotníctva Mareka Krjčího ukázalo, že by mohlo byť úspešné, kvôli vysokej účasti. Minister zároveň všetkých vyzval, aby naďalej dodržiavali hygienické opatrenia, keďže antigénové testy zachytávajú najmä najviac infekčnejších nositeľov. Taktiež sa zároveň ospravedlnil za dlhé čakanie na odberných miestach a pochválil prácu armády a zdravotníkov.

Prvý deň pilotného testovania obyvateľov štyroch slovenských okresov na ochorenie COVID-19 podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího ukázal, že akcia by mohla byť úspešná a dosiahnuť vysoké percentá účasti.

Hranica približne troch až štyroch percent zachytených pozitívnych prípadov v najpostihnutejších regiónoch môže podľa neho znamenať, že už každý desiaty človek je nosičom vírusu, hoci to na sebe nepozná a nebol zachytený ani týmto testom, keďže antigénové testy zachytávajú najmä najviac infekčnejších nositeľov.

„Aj preto by som chcel poprosiť všetkých, ktorí sa dnes pretestovali a majú certifikát, že sú negatívni, aby v žiadnom prípade neprestali rešpektovať nariadenia hlavného hygienika a používali rúška, držali odstupy, dodržiavali hygienu rúk a boli zodpovední, pretože len takýmto spôsobom dokážeme aj toto čiastočné uzamknutie krajiny, ktoré máme naplánované, využiť na to, aby sme zvrátili veľmi nepriaznivú fázu pandémie v našej krajiny,“ povedal Krajčí.

Minister sa zároveň ospravedlnil za dlhé čakanie na odberných miestach, ktoré sa podľa neho v priebehu dňa dobre rozbehli. Vyzdvihol nielen prácu armády a zdravotníkov, ale aj správanie ľudí, ktorí podľa neho napriek dlhému čakaniu boli disciplinovaní a zodpovední.

„Je to istým spôsobom aj výraz dôvery, keďže dnes ich prišlo podľa všetkého oveľa viac ako boli kapacity. Verím, že ďalšie dni by to mohlo byť lepšie,“ dodal Krajčí.

Pilotné plošné testovanie obyvateľstva Oravy a Bardejova na prítomnosť ochorenia COVID-19 sa počas piatka realizuje v 182 odberných miestach.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Vysnívaný dôchodok? Slováci v priemere vravia o 1200 eurách

Vysnívaný dôchodok? Slováci v priemere vravia o 1200 eurách

Slováci nie sú spokojní so svojimi dôchodkami. Väčšina by chcela mať dôchodok výrazne vyšší, ako má aktuálne alebo ako im vychádza pri dovŕšení dôchodkového veku. Vysnívaná penzia Slovákov sa pohybuje na úrovni 1 200 eur, ukázal prieskum agentúry..

Odoberajte náš newsletter