Premiér Slovinska podporil Trumpa. Biden by vraj bol slabý prezident

Janez Janša (Zdroj: SITA)

Podľa slovinského predsedu vlády Janeza Janša je na pozíciu amerického prezidenta vhodnejší Donald Trump. Podľa niektorých analytikov mu Janša vyjadril podporu preto, že jeho manželka Melania Trumpová je rodáčka zo Slovinska.

Slovinský premiér Janez Janša v piatok podporil opätovné zvolenie amerického prezidenta Donalda Trumpa s odôvodnením, že jeho demokratický protikandidát Joe Biden by bol “slabý vodca” Spojených štátov.

Janša sa týmto krokom pridal k lídrom okolitých štátov – maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi a srbskému prezidentovi Aleksandarovi Vučičovi.

“Rešpektujeme ťažký a tragický osobný život Joea Bidena a niektoré jeho politické úspechy spred rokov. Ale dnes, ak by bol zvolený, bol by jedným z najslabších prezidentov v histórii. Zvlášť, keď slobodný sve zúfalo potrebuje silné USA ako nikdy predtým. Choď a vyhraj, Donald Trump,” napísal Janša na Twitteri.

Ťažký údel Bidena

Do Bidenovej politickej kariéry v minulosti niekoľkokrát zasiahli rodinné tragédie. Niekoľko týždňov po zvolení do senátu, 18. decembra 1972, prišiel pri tragickej dopravnej nehode počas vianočných nákupov o manželku Neiliu a ročnú dcérku Naomi.

Bidenovi synovia, Beau a Hunter, zrážku s kamiónom prežili, avšak, s početnými zraneniami. Spomenutý Beau pred piatimi rokmi skonal na následky nádoru na mozgu v čase, keď mal Joe Biden ako dovtedajší viceprezident USA na dosah prezidentskú nomináciu.

Podľa mnohých Janša v amerických prezidentských voľbách, ktoré sa konajú 3. novembra, nepreferuje Trumpa náhodou, keďže aktuálna manželka súčasného prezidenta USA Melania Trumpová je rodáčka zo Slovinska.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

5

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Požiar v opatrovateľskom domove na Ukrajine neprežilo 15 ľudí

Požiar v opatrovateľskom domove na Ukrajine neprežilo 15 ľudí

Požiar v súkromnom opatrovateľskom domove pre seniorov v ukrajinskom Charkove si vyžiadal 15 mŕtvych. Jedenásť ľudí utrpelo zranenia a päť z nich museli hospitalizovať. Požiar vypukol na vrchnom poschodí dvojposchodovej budovy, uviedlo ministerstvo pre mimoriadne udalosti. S ohňom..

Odoberajte náš newsletter